Most már fix! Február 1-ig maradnak a korlátozások Magyarországon

Farkas Bazsi 2021-01-08 07:38:00
Marad az online oktatás, és a kijárási korlátozás is.

Amit egy bő fél órával ezelőtt Szentkirályi Alexandra, kormányszóvivő csak sejtett, azt Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádióban már hivatalosan jelentett be. 

Február 1-ig maradnak a korlátozások.

Marad tehát az online oktatás és a kijárási korlátozás is. Hogy február 1. után mi lesz, azt később ismerteti a kormány.

Orbán arról is beszélt, hogy jelenleg 42 ezer 549 magyart oltottak eddig be, és megkezdték az idősotthonok oltását is. Az otthonokban lakók 80% fogadja el a vakcinát, míg az ott dolgozók mindössze 50% oltatja be magát.

E téren van még teendőnk - mondta a miniszterelnök.

Az országban 80 ezer főre elegendő vakcina van, ami kevés. Így Orbán azt mondta, hogy folyamatosan tárgyalnak a gyártókkal és más országokkal az utánpótlás megszervezéséről. (Amúgy nem is értem miért nem küld ki fürkészeket és portyázókat, egyszer már sikerrel vették az akadályt.)

Szóba került az is, hogy az ellenzék szerint 100 ezrek maradtak munka nélkül. Orbán erre azt mondta, hogy az ellenzék nem mond igazat. Neki 26 ezer munkanélküliről van tudomása, de őket is vissza fogják vezetni a munkába. 

A GDP 11-13%-át adta eddig a turizmus. Most azon kell dolgozni, hogy a támogatásokkal meg tudjon újulni és erősödni az ágazat, hogy a vírushelyzet elmúltával zökkenőmentes legyen az újraindulás - mondta a miniszterelnök.

Orbán beszélt a Capitolium ostromáról is. Azt mondta részvéte az áldozatok családtagjainak, ám úgy ahogy eddig most sem minősít egyetlen másik államot, így az Amerikai Egyesült Államokat sem, hiszen ő is elvárja, hogy más országok Magyarországot se minősítsék. Azonban gyorsan emlékeztetett a 2018-as parlamenti “ostromra” és azt is előhozta, hogy évekkel ezelőtt a Fidesz székházat is megostromolták. Ezek mögött egyébként a bal oldalon vizionált, mint felbújtót. 

Orbán a Tv Székház ostromát nem említette a felsorolásban. 

Szólj hozzá!

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.

Kiterjesztette a kormány a 3 százalékos lakáshitelt: zártkerti ingatlanok tízezrei válhatnak elérhetővé, amennyiben lakóház besorolásúak

A „belterületi” szó törlésével jelentős változás lépett életbe az Otthon Start szabályaiban.

Elkészült a talajvíz-monitoring rendszer első üteme Győrben

Bácsán, Kertvárosban és Győrszentivánon már működnek az új kutak, amelyek a város talajvíz helyzetét figyelik.

Íme a győri vásárcsarnok ünnepi nyitvatartása

Még szenteste napján délelőtt is vásárolhat, aki csak az utolsó pillanatban ér rá. 

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.