Csütörtök reggeltől átveheti a hadsereg létfontosságú cégek iránytását, ha szükséges

ugytudjuk.hu 2020-03-19 06:06:00
Főleg az energetikai, a távközlési, a közlekedési és az egészségügyi szektorokban vehetik át az iránytást a honvédek, ha szükség lesz rá. Péntek reggeltől több katona lesz az utcán.

Csütörtök reggel jelennek meg az érintett vállalatoknál a honvédelmi irányító csoportok - jelentette be a honvédelmi miniszter, a koronavírus-járvánnyal összefüggésben létrehozott, létfontosságú magyar vállalatok biztonságáért felelős akciócsoport vezetője az M1 aktuális csatornán szerda este. Benkő Tibor arról is beszélt, hogy péntek reggeltől katonák is lesznek az utcákon.

Benkő Tibor elmondta: néhány száz olyan magyar vállalat van, amely különleges jogrendben olyan infrastruktúrát képvisel, ahol a Magyar Honvédségnek szerepe lehet.

Feladatuk, hogy a létfontosságú magyar vállalatok üzemelését, biztonságát elősegítsék. Példaként említette az energetikai, a távközlési, a közlekedési és az egészségügyi szektort.

Eddig 140 vállalatot választottak ki

Kérdésre válaszolva azt mondta, mivel az infokommunikáció fenntartása is feladataik közé tartozik, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) is érintett lehet. Elmondta, eddig 140 vállalatot választottak ki, de mint megjegyezte: ennél jóval több van, amelynek az ország biztonságos működését kell szolgálnia.

Az érintett vállalatokhoz néhány tagú katonai, honvédelmi irányító csoportot küldenek ki. Erről az érintett vezérigazgatóknak tájékoztató levelet küldött – közölte. Azt mondta: az irányítócsoportok – melyben rendőrök és a katasztrófavédelem munkatársai is lesznek – nyomon követik és koordinálják a vállalati munkát. Tevékenységükről rendszeresen jelentést adnak a Honvédelmi Minisztériumban létrehozott irányítócsoportnak, amely az országos operatív törzsnek jelent.

Kiemelte: a honvédelmi irányítócsoportok feladata kettős: a fizikai biztonság és a működőképesség feltételeinek biztosítása.

A honvédelmi miniszter azt is bejelentette, hogy péntek reggeltől nagyobb létszámban jelennek meg a katonák az országban. Azt mondta: az országot honvédelmi szempontból hét járőrkörzetre osztották, ahol a katonák megjelennek. Elsősorban azokon a településeken kell nagyobb katonai jelenlétre számítani, ahol most is van katonai alakulat – közölte.

Szólj hozzá!

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.

Hétéves csúcson a használt autók importja Magyarországon

A JóAutók.hu szerint az erős forintnak köszönhetően idén akár 150 ezer külföldről behozott használt autó is gazdára találhat Magyarországon.

Koncertek, sport, társasjátékok és közös ETO-buzdítás – ingyenes programok várják a győrieket ezen a hétvégén is

Családi rendezvényektől a koncerteken át a sportprogramokig számos ingyenes esemény közül válogathatnak az érdeklődők.

Éjszakába nyúló sportolás várja a győrieket az Olimpiai Sportparkban

Több mint húsz ingyenes programmal, vízi sportokkal, futással, jógával és csapatsportokkal érkezik június 12-én a Mozgás Éjszakája.

Elhunyt Gerencsér Tibor

A szombathelyi sportszervező, a Vas Megyei Labdarúgó Szövetség tagja 78 éves volt.

„Történelmi megállapodás született” – új fejezet nyílhat a TISZA-kormány a kárpátaljai magyarság jogainak ügyében

Magyar Péter szerint Ukrajna vállalta, hogy törvényi szinten is garantálja a magyar kisebbség nyelvhasználati, oktatási és kulturális jogait.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A következő napokban célzott kezelésekkel próbálják visszaszorítani a szúnyogok szaporodását, a védekezéshez a lakosság segítségét is kérik.

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.