Három koronavírusos beteget regisztráltak Csehországban

ugytudjuk.hu 2020-03-01 17:35:00
Reggel a magyar miniszter még azt mondta, hogy a visegrádi országokban nincs beteg – délutánra lett.
Csehországban is megjelent a koronavírus

írja a Prague Morning. A lap szerint három beteget regisztráltak, ketten közülük egy prágai kórházban vannak elkülönítve, egyikük pedig Északnyugat-Csheországban, Ústí nad Labem városában, egyikük állapota sem súlyos.

Mind a három beteg Észak-Olaszországban járt korábban.

Két prágai beteg egyike egy 1952-ben született férfi, aki az olaszországi Udinében volt egy konferencián. A másik prágai eset egy 1999-es születésű amerikai nő, aki Milánóban tanul. A harmadik, Ústí nad Labemben elkülönített beteg egy 1976-os születésű férfi, aki síelni volt Olaszországban, Veneto tartományban.

Reggel Kásler Miklós Emmi-miniszter még arról beszélt a Kossuth Rádión, hogy a visegrádi országokban egyelőre nincs megbetegedés, de nem valószínű, hogy Magyarországot elkerülné a vírus, ezért az első pillanattól úgy készültek, hogy a magyar egészségügyben el tudják látni a szükséges teendőket.

Úgy vélekedett, hogy még tömeges fertőzés esetén is elegendő lenne a magyar egészségügy kapacitása. Az országban 29 infektológiai osztály működik, az ágyak száma több mint 800 – közölte. Az ellátás központja a Szent László-kórház, amely a legsúlyosabb betegek kezelésére is felkészült.

Szólj hozzá!

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.