Vajon tud-e öt évig bujkálni a győri polgármester?

Pintér Bence 2019-10-24 07:10:00
Borkai Zsolt győri polgármester helyett Radnóti Ákos alpolgármester tartott beszédet az október 23-i megemlékezésen a városban.

Tovább bujdokol a szexbotrányba keveredett, mégis újraválasztott győri polgármester, Borkai Zsolt – írja az Index.

Eredetileg Borkai tartott volna ugyanis beszédet az október 23-i megemlékezésen, de végül: Radnóti Ákos (képünkön jobbra) alpolgármester beszélt helyette.

Borkai hetek óta nem állt a nyilvánosság elé úgy, hogy kérdezni is lehetett volna tőle: a kampányban kirobbanó szex- és korrupciós botrány után nyilvános eseményei lemondták, majd a teljes fideszes győri vezetés szabadságra ment. Azt is csak egy előre felvett videón ismerte el Borkai, hogy ő szerepel a felvételeken.

A választás után – amit Borkai a szavazatok újraszámlálása után is megnyert, a 2014-es eredményéhez képest szűk többséggel – a polgármester múlt kedden állt a sajtó elé, ahol bejelentette, hogy kilép a Fideszből, de polgármester marad. A sajtó képviselői nem kérdezhettek a polgármestertől, aki ignorálta az utánakiabált kérdéseket, miközben elhagyta a városháza lekordonozott auláját, ahová öt biztonsági őr léptette be az újságírókat.

Úgy tűnik, hogy Borkai a továbbiakban sem kíván nyilvánosan szerepelni. Kérdés, hogy végig lehet-e csinálni öt évet polgármesterként úgy, hogy nem szerepel a nyilvánosság előtt.

Borkainak legkésőbb a közgyűlés alakuló ülésén meg kell jelennie. A helyi Momentum egyébként azt ígérte: mindenhol ott lesz, ahol Borkai felbukkan, hogy számon kérjék.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.