Még mindig csordultig van szeméttel a szombathelyi Parkerdő

Fehér Buda 2019-05-24 09:41:00
Az önkéntesek már feljelentéssel is próbálkoztak, semmi haszna.

Már mi is többször beszámoltunk a szombathelyi Parkerdőről, ahova a szél rendszeresen hordja a szemetet a közeli szeméttelepről. Az erdőben az önkéntesek már megpróbáltak rendet tenni, de szélmalomharcot vívnak az időjárással, egy-egy nagyobb széllökés ugyanis újból szeméttel teríti be a környéket.

A Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport egyik tagja tegnap a szeméttelep környékén járt, lőtt is néhány fotót. Azt mondja, nagyon durva a helyzet:


 

A csoport tagja szerint szerint a szeméttelep melletti környék az egyik legszemetesebb, legszennyezettebb része a Parkerdőnek. A szél nejlonzacskókat és hungarocelldarabokat hord az erdőbe, de nagy bajt jelentenek még az illegálisan lehelyezett hulladékhalmok, amelyekben háztartási hulladék és veszélyes hulladék is bőven akad.



Az erdőt több száz négyzetméteren lepi be az egyszer már pénzért a szeméttelepen leadott nejlon, a talajszinttől a legfelsőbb lombkorona szintig A Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport már feljelentést is tett a rendőrségen, és a Zöldhatóságnál, de eredménytelenül. A rendőrségtől azt a választ kapták, hogy nem bizonyítható, hogy a szeméttelepről származik a hulladék.

A Parkerdő szélén van egy sok éve elhagyatott épület is, ezt a Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport rendszerint kipucolja az önkéntesekkel. Itt a háztartási és veszélyes hulladékok mellett fehérneműket, használt tűket, kést, óvszert találnak minden alkalommal.

Ilyen szemétkupacokat találnak az épület belsejében

Mint írják, az épület területére és a szeméttelep környékére is kértek már térfigyelő kamerákat, de ennek nem lett semmi eredménye. A csoport szerint elég lenne pár napig megfigyelni, és sok szemetelőt lehetne "lencsevégre" kapni, hiszen szerintük napról napra nő az illegálisan lehelyezett hulladék mennyisége.

Szólj hozzá!

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.

10-15 százalékkal drágul a karácsonyfa idén

Az aszály és a kártevők növekvő jelenléte ellenére a minőségi hazai fenyők a teljes kereslet 75-80 százalékát fedezhetik.

Bővült az árrés-csökkentett termékek köre

Zsigó Róbert szerint decembertől több alapélelmiszer is olcsóbb lehet a boltokban.

Adót emelt a fideszes többségű sárvári testület

Néhány perccel később pedig már a TISZA-adóval riogattak.

Megkezdődött a facsemeték ültetése a "vasi ezres tűz" helyszínén

Csönge és Kenyeri jövőbeli erdeje kerül a földbe.

Megnyílt az Adventi Jótékonysági Faház Győrben

Idén 19 szervezet gyűjt adományokat.

Vádat emeltek az Audi szakszervezet vagyonából sikkasztó három férfival szemben

Több mint 500 millió forintot nyúltak le négy év alatt.

Megvannak a TISZA Győr-Moson-Sopron megyei országgyűlési képviselőjelöltjei

Diószegi Judit, Néher András, Bóna Szabolcs, Hallerné Nagy Anikó és Porpáczy Krisztina indulnak harcba 2026-ban.

Ősszel is erős maradt és továbbra is húzóágazat a hazai turizmus

Októberben 11 százalékkal nőtt a vendégforgalom Magyarországon a tavalyi évhez képest.