Razziáztak az Eliosnál, ezúttal nyakon csípheti Tiborczékat az EU

Unyatyinszki György 2019-04-09 16:05:00

Tiltott kartelezés gyanúja miatt összehangolt, egy időben több helyszínen is razziát tartottak az Európai Bizottság ellenőre öt magyar cégnél, köztük az Eliosnál - írja az Eurológus az eljárásra rálátó több forrásra hivatkozva.

Az Orbán Viktor vejéhez, Tiborcz Istvánhoz köthető cég a gyanú szerint összejátszott más cégekkel a közbeszerzéseken, egyeztették árpolitikájukat, ezért nem alakulhatott ki valódi verseny. A piaci viszonyok hiánya miatt az adófizetők pedig nem a legversenyképesebb árat fizették - véli az EB.

Fontos kiemelni, hogy ez bár látszólag kapcsolódhatna az EU csalás elleni hivatala (OLAF) által feltárt 13 milliárd forintos csaláshoz, amit csak Elios-ügyként ismerünk, attól azonban ez különálló ügy. Az Elios-ügyben ugyanis az OLAF hiába találta megalapozottnak a csalás gyanúját a magyar városok különböző közvilágítási pályázataiban, a valódi eljárást a magyar ügyészségnek kellett lefolytatnia, amely rövid eljárás után tavaly nyár végén lezárta az ügyet: nem történt bűncselekmény. Az EU ettől még kijelentette, hogy nem fogja kifizetni a csalással érintett pályázatok milliárdjait a közös alapból, de ezt a magyar kormány azzal kerülte meg, hogy nem is nyújtotta be igényét a számlák kifizetésére, azaz a tisztán a magyar adófizetők állták az Elios-ügy milliárdjait.

Ebben az esetben viszont az EB maga folytathat eljárást, ugyanis uniós egyezményeket sért a kartelezés, azaz most valóban utolérheti - némileg - Orbán Viktor vejéhez korábban kötődő céget a törvény. Amennyiben maradéktalanul bebizonyosodik, hogy összejátszottak a cégek, akkor bírságra számíthatnak.

Vácon sem sikerült spórolni a Tiborcz-lámpákkal, amit Szombathelyre is telepítenek

Unyatyinszki György Vácon még 2012-ben kezdték meg felmérni, hogy mekkora költségcsökkentést eredményezne, ha a városban átállnának energiatakarékos LED-világításra, ezt a felmérést az Elios-botrányban is érintett Sistrade Kft. végezte el. A cég vezetője az a Hamar Endre volt, aki az Eliosban is tulajdonostársa volt Tiborcz Istvánnak, Orbán Viktor miniszterelnök vejének.

Szólj hozzá!

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Eldőlt, hogy nem marad a felső tagozat a gersekaráti iskolában

A gersekaráti felső tagozatos tanulók általános iskolai tanulmányaikat a Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola körmendi székhelyintézményében folytathatják tovább.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.