Késnek a szombathelyi útfelújítások, mert Puskás Tivadar visszadobta az ellenzék költségvetés-tervezetét

ugytudjuk.hu 2019-03-16 16:59:00
Erről Nemény András, az összefogás polgármesterjelöltje egy videóban beszélt.

Az Éljen Szombathely! frakció három napja, a közgyűlésen elfogadott egy felújítási programot, amelnyek keretében szombathelyi utakat, járdákat, játszótereket tennének szebbé. Puskás Tivadar azonban egy nappal később visszadobta az itt elfogadott határozatokat, köztük a költségvetésbe épített utcák felújításának ügyét is, tehát ezeket újra kell tárgyalnia a közgyűlésnek. 

Nemény András, a szombathelyi összefogás polgármesterjelöltje erre egy Facebook-videóban reagált, amiben azt mondja, hogy a fideszesek bosszúból akadályozzák meg az utak felújítását. Szerinte azért gőzöltek be a kormánypárti képviselők, mert elveszítették a többségüket Szombathelyen. Nemény a Csapó utcából jelentkezett be, ami szintén a felújítási program része. A rövid felvételen jól látszik, hogy az utcára tényleg ráférne a felújítás, hiszen az utca aszfaltja szinte csak kátyúkból áll.

Nemény végül azzal zárja a videót, hogy nem hagyják ennyiben a dolgot, a fideszes képviselők időhúzása ellenére elindítják a programot.

Dr. Nemény András

Puskás Tivadar visszadobta újratárgyalásra az ellenzéki többség költségvetés tervezetét. Azt, amit végül, ő maga is megszavazott. Így a több mint egymilliárdos út és járdafelújítás, a parkolók...

Szólj hozzá!

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.

Kiterjesztette a kormány a 3 százalékos lakáshitelt: zártkerti ingatlanok tízezrei válhatnak elérhetővé, amennyiben lakóház besorolásúak

A „belterületi” szó törlésével jelentős változás lépett életbe az Otthon Start szabályaiban.

Elkészült a talajvíz-monitoring rendszer első üteme Győrben

Bácsán, Kertvárosban és Győrszentivánon már működnek az új kutak, amelyek a város talajvíz helyzetét figyelik.

Íme a győri vásárcsarnok ünnepi nyitvatartása

Még szenteste napján délelőtt is vásárolhat, aki csak az utolsó pillanatban ér rá. 

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.