Intézményvezetői kérésre vonult ki a rendőrség a zánkai szülői értekezletre

Unyatyinszki György 2019-03-15 08:06:00
Noha az iskola bezárásáról volt szó, a szülők szerint nem volt indokolt, sőt, félelemkeltő volt a jelenlétük.

Mint arról beszámoltunk, szerdán a szülők tapasztalata alapján a rendőrség, valamint a zánkai egykori úttörőtábort őrző Valton Security őrei is kivonultak a tábor területén működő Egry József Szakközépiskolához, ahol estébe nyúlóan tartottak szülői értekezletet az iskola várható tanév végi bezárása miatt. A rendőrök az iskola bejáratánál álltak, az őrök az iskola mellett.

A rendőri jelenlétet a megerősítette a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság, hozzátéve, hogy nem bejelentése vonultak ki, illetve nem intézkedtek senkivel szemben. A válaszlevelük mégis egy furcsasággal zárult:

„Kollégánk feladatkörébe tartozik, hogy az intézmények vezetőivel tartsa a kapcsolatot, napi szolgálatellátása során ennek tett eleget"

Technikailag a Szakképzési Centrum vezeti az intézményt, az igazgató az államosított hierarchiában másodszereplő, ezért visszakérdeztünk, hogy pontosan kivel egyeztetett a helyszínre kivonult rendőr és mi volt a jelenlétének indoka (hiszen mégis csak egy szülőiről volt szó), de a rendőrség valamilyen oknál fogva ezt már nem kívánta közölni, válaszlukban annyit írtak, hogy fenntartják a korábban leírtakat.

„Félelemkeltő volt a biztonságiak és a rendőrök jelenléte, mi szülők nem is értettük, hogy miért voltak ott" - fogalmazott lapunknak az egyik szülő. A szülői értekezleten az iskola bezárása és a diákok jövője miatti feszültség ellenére nem volt lincshangulat, ami esetleg indokolhatta volna a rendőri jelenlétet.

A középiskolának azért kell költöznie, mert a zánkai tábort 2020-ra átalakítják, hogy az állami Erzsébet Táborok jobb szolgáltatást tudjanak nyújtani, ennek része az iskola tankonyhájának felújítása is. Egyelőre viszont úgy látszik, hogy a bezárás nem ideiglenes, a diákokat szétosztják más iskolák között.

Érdekesség, hogy az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány, ami kezelésbe kapta az államtól a zánkai tábort, tíz év után a terület kizárólagos tulajdonosa lesz, utána az ingatlanegyüttest szabadon értékesítheti. Az alapítvány mögött az Orbán Viktorral nagyon jó kapcsolatot ápoló Szeged-Csanádi püspök, Kiss-Rigó László által vezetett egyházmegye áll. Az alapítvány közvetlenül az egyházmegyéhez tartozó  Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltatóhoz tartozik, utóbbi vezetője az a Kothenz János, aki 2014-ben a Fidesz–KDNP és a L.É.T. Egyesület közös jelöltjeként indult, majd vesztett a szocialista Botka Lászlóval szemben a szegedi önkormányzati választáson.

Szólj hozzá!

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.