Republikon-felmérés: Szombathelyen és a nagyvárosokban leváltható a Fidesz ősszel

Unyatyinszki György 2019-02-07 10:08:00

A legtöbb megyeszékhelyen és megyei jogú városban leváltható a kormánypárti polgármester, ha az ellenzék egy jelöltet indít vele szemben - derül ki a Republikon Intézet felméréséből, melyet a hvg.hu szerzett meg. Az ellenzéki pártok ráadásul már hónapok óta megkezdték ennek érdekében az egyeztetéseket, ami növeli az esetleges váltás esélyét.

A felmérés szerint ilyen város Szombathely is, ahol Nemény András lesz a fideszes Puskás Tivadar kihívója, akit a teljes helyi ellenzék támogat. Pécsett a Momentum és a baloldali MSZP és DK állt be Péterffy Attila független jelölt mögé. Egerben formálódik az egység a jobbikos Mirkóczki Ádám mögött, a helyi baloldal ezért nem indít saját jelöltet.

Az ellenzék abban reménykedhet, hogy míg a Fidesz listája országosan a szavazatok 48 százalékát szerezte meg, a nagyobb városokban inkább ez alatt maradt, sőt, Szeged, Dunaújváros, Tatabánya, Pécs, Szolnok és Miskolc esetében a 40 százalékot sem érte el. Szombathely ebből viszont inkább kilóg, itt ugyanis listán a Fidesz 49 százalékot szerzett, ám ez is kevés lehet a teljes ellenzékkel szemben, ami így 51 százalékra lehet képes.

  • Az ellenzék számára nehezen nyerhető városok: Debrecen, Győr, Kecskemét, Sopron, Székesfehérvár és Zalaegerszeg.
  • Billegő városok: Békéscsaba, Eger, Érd, Hódmezővásárhely, Kaposvár, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Szekszárd, Szombathely és Veszprém.
  • Az ellenzék számára esélyes városok: Dunaújváros, Miskolc, Pécs, Salgótarján, Szeged, Szolnok és Tatabánya.

A felmérésben szerepel, hogy egységes recept nincs, mert minden városban más a pártok beágyazottsága, azonban a legfontosabb kitétel, hogy egyetlen jelöltnek kell állnia a fideszessel szemben az ellenzéki sikerhez.

Szólj hozzá!

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.