A fővárosi Katonába hívták a szombathelyi A salemi boszorkányokat

Unyatyinszki György 2019-01-02 06:42:00
Az ország legprogresszívebb kőszínháza várja a társulatot.

A magyar kritikusok díját korábban megszerző Alföldi Róbert rendezése, A salemi boszorkányok márciusban a budapesti Katona József Színházban vendégszerepel - írja a Fidelio.hu.

A Weöres Sándor Színház nagy sikerű darabjának főszerepét az évad elején a Katona társulatához szerződött Bányai Kelemen Barna játssza. Alföldi Róbert rendezése négyszer lesz látható a Katona József Színház nagyszínpadán március 14-16. között.

Weöres Sándor Színház - A salemi boszorkányok (trailer)

Weöres Sándor Színház - Szombathely Arthur Miller: A salemi boszorkányok Fordította: Hubay Miklós dráma két részben Szereplők: John Proctor/Bányai Kelemen Barna Elizabeth Proctor, John felesége/Bánfalvi Eszter Abigail Williams, Parris unokahúga/Fekete Linda Danforth, kormányzóhelyettes, a bíróság elnöke/Szerémi Zoltán Parris tiszteletes, salemi lelkipásztor/Mertz Tibor Hale tiszteletes, beverley lelkipásztor/Kálmánchelyi Zoltán Hawthorne, bíró, a bíróság ügyésze/Kenderes Csaba Mary Warren, Proctor szolgálója/Hartai Petra Rebecca Nurse/Kiss Mari Francis Nurse, Rebecca férje/Avass Attila Giles Corey/Jordán Tamás Tituba, Parris néger szolgálója/Vlahovics Edit Mrs.

Szólj hozzá!

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.

A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben

A lovas színházi show bemutatója lesz a a fő attrakció.