Lemondott a képviselői mandátumáról Staudt Gábor

Unyatyinszki György 2018-12-18 15:50:00
A magánéletre hivatkozik, de üzleti kapcsolatainál komoly nyomozás zajlik.

Hivatalos Facebook-oldalán jelentette be kedden a jobbikos Staudt Gábor, hogy lemond képviselői mandátumáról. A politikus magánéleti okokkal magyarázza lemondását. Közel sem biztos azonban, hogy pusztán erről van szó.

Staudt Gábor

Kedves Facebook követőim! Az ősz folyamán jeleztem a Jobbik országos elnökségének, hogy nyomós magánéleti indokaim alapján a tavaszi ülésszaktól nem tudom ellátni országgyűlési képviselői...

Ahogy arról céges dokumentumok alapján az ugytudjuk.hu beszámolt, Staudt Gábort közelről érintheti egy több milliárd forintos áfacsalási hálózat lebukása. A politikus közeli partnerei, főtanácsadója is érintett abban a nyomozásban, amely idén nyár végén indult Lengyelországban. Portálunk forrása szerint egy tucatnyi céget magába foglaló magyar, román és lengyel láncon keresztül csalták el a nemesfém-kereskedelem áfáját.

A nyomozás Magyarországon indult, de az első szakaszban azt állapították meg, hogy nem a magyar államot érte kár, hanem a lengyelt. Idén ősszel azonban mégis újra indult a nyomozás, mert felmerült az okirathamisítás és költségvetési csalás gyanúja is. A lengyel feljelentésben Staudtot is megnevezték,mint a hálózat aktív tagját, illetve több egykori rendőr alezredest is, akik Staudttal dolgoztak együtt. A politikus nyilvánosan tagadta a kapcsolatát a hálózattal, de ezt könnyen cáfolni lehetett.

Gyengére sikerült a jobbikos Staudt Gábor adócsalási magyarázkodása

Távol áll az igazságtól Staudt Gábor, a jobbik országgyűlési képviselőjének cáfolata, amiben nem létezőnek próbálja beállítani egy nemzetközi adócsalási bűnszervezethez kötődő kapcsolatait. Az ugytudjuk.hu által megismert dokumentumok, fotók és a kapcsolódó beszámolók szerint Staudt Gábor igenis szoros kapcsolatban állt azokkal a személyekkel, akik a Pesti Srácok hétfői cikke szerint aranykereskedői hálózatot működtetve több millió eurónyi adót csalhattak el a lengyel költségvetést megkárosítva.

Szólj hozzá!

Pintér Bence a sajtónak is bemutatta alpolgármester-jelöltjét

Szerinte van rá esély, hogy a pénteki közgyűlésen megválasztják Balog-Farkas Renátát.

Ismét járnak a vonatok Győr és Mosonmagyaróvár között

A késések fokozatosan csökkennek, a menetrend a győri fővonalon délután állhat helyre.

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.