Balhé a rabszolgatörvényről - Erővel kivezettetthetik az ellenzéki képviselőket a parlamentből

Unyatyinszki György 2018-12-10 16:21:00

Kövér László fideszes házelnök felsorakoztatta a parlamenti lépcsőnél a Köztársasági Őrezredet, miután a teljes ellenzék hangosan kiabálva, sípolva igyekezte kinyilvánítani nemtetszését az Országgyűlésben hétfőn a rabszolgatörvény elfogadása ellen. A fotót Szabó Tünde, a Párbeszéd politikusa tette közzé.

Ahogy arról beszámoltunk, az ellenzék közel 3000 törvénymódosító indítványt nyújtottak be, hogy ezzel elnyújtsák a túlóratörvény elfogadását. A fideszes Kósa Lajos és Szatmáry Kristóf indítványa minden munkavállaló számára 400 órára emelné az elrendelhető kötelező túlórát, ráadásul a kifizetését 3 évig is csúsztathatják a munkaadók.

Korózs Lajos

Korózs Lajos was live.

Kövér László házelnök jogköreivel élve meghúzta a trükköt, hogy egy szavazással összevonta az összes benyújtott törvénymódosítást, azaz nem kellett mindet egyesével leszavaznia a fideszes többségnek. Erre borult ki csak igazán az ellenzék, amit követően minden - nem kicsit arrogáns - fideszes felszólalást igyekeztek megzavarni. A hvg.hu összefoglalta az ülésteremben történteket.

Több ellenzéki képviselőt kizárással fenyegetett meg Kövér László, elsőként az MSZP-s Varga Lászlót küldte ki "súlyos rendzavarással". A képviselők végül kivonultak az ülésteremből, az őrezredre bevetésére nem került sor. Az ellenzéki képviselők később közös sajtótájékoztatón elmondták, hogy a balhé kitörése előtt már Kövér László felsorakoztatta az őrezredet.

Hende Csaba vezérletével nyomták át a rabszolgatörvény szigorúbb változatát

Csütörtök este fejezte be a fideszes Hende Csaba által vezetett Törvényalkotási bizottság a rabszolgatörvényként emlegetett törvénymódosító javaslat vitáját. A bizottság indoklás nélkül "visszakeményítette" a kissé felpuhított jogszabályt, tehát végül arról fognak szavazni jövő szerdán a képviselők. Csütörtök délután még úgy látszott, hogy a parlament vállalkozásfejlesztési szakbizottsága némileg lazít a fideszes Kósa Lajos és Szatmáry Kristóf által beterjesztett törvényjavaslaton.

Szólj hozzá!

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.