Hende Csaba vezérletével nyomták át a rabszolgatörvény szigorúbb változatát

Unyatyinszki György 2018-12-07 06:01:00

Csütörtök este fejezte be a fideszes Hende Csaba által vezetett Törvényalkotási bizottság a rabszolgatörvényként emlegetett törvénymódosító javaslat vitáját. A bizottság indoklás nélkül "visszakeményítette" a kissé felpuhított jogszabályt, tehát végül arról fognak szavazni jövő szerdán a képviselők.

Csütörtök délután még úgy látszott, hogy a parlament vállalkozásfejlesztési szakbizottsága némileg lazít a fideszes Kósa Lajos és Szatmáry Kristóf által beterjesztett törvényjavaslaton. A cégek által elrendelhető kötelező túlórát a jelenleg hatályos 250 óráról 400 órára emelné az eredeti javaslat, ezt próbálta meg 300 órára mérsékelni a szakbizottság. Azt is kikötötték volna, hogy csak a nagyobb cégek esetében lehetett volna alkalmazni, ha szerepel a munkavállalókkal kötött kollektív szerződésben, azaz ne vonatkozzon minden cégre. Ettől még szintén súlyos változásokat előidéző javaslat maradt, de tény, hogy a legkeményebb részeket tompították volna.

Ezt a módosított anyagot tárgyalta Hende bizottsága, ahol egyszerűen elvetették a lazításokat, vagyis az eredeti javaslat maradt. A bizottság fideszes többsége szavazott a törvényjavaslat végső formája mellett. A javaslat legfontosabb pontjai:

  • A munkaadók évente 400 óra rendkívüli túlórát rendelhetnek el az alkalmazottaknak
  • Mindenkire vonatkozik, nem csak a nagyobb cégekre, ahol van kollektív szerződés
  • A túlóra kifizetését 36 hónappal is eltolhatja a munkaadó, azaz 3 évig halmozódhat

via HVG

Csütörtök délután írtunk arról, hogy mi történhet, ha a szakszervezetek és a munkavállalók kiállnak magukért:

Hihetetlen juttatásokat harcoltak ki a magyar szakszervezetek a Mercedestől

A szakszervezeti tevékenységek nem túl olvasottak, de ezúttal ügyeletes szerkesztőként inkább kivételt teszek, mert ezt mindenkinek látnia kell. A lényeg, hogy hosszas egyeztetést követően a Mérnökök és Technikusok Szakszervezete a Vasas Szakszervezet megállapodott a kecskeméti Mercedesszel a munkások juttatásairól, amiben stabilizálták az eddig meglévőket, sőt újakat harcoltak ki.

Szólj hozzá!

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.