Hihetetlen juttatásokat harcoltak ki a magyar szakszervezetek a Mercedestől

Unyatyinszki György 2018-12-06 17:08:00
Ők kiharcolták. Mi lesz a rabszolgatörvénnyel?

A szakszervezeti tevékenységek nem túl olvasottak, de ezúttal ügyeletes szerkesztőként inkább kivételt teszek, mert ezt mindenkinek látnia kell.

A lényeg, hogy hosszas egyeztetést követően a Mérnökök és Technikusok Szakszervezete a Vasas Szakszervezet megállapodott a kecskeméti Mercedesszel a munkások juttatásairól, amiben stabilizálták az eddig meglévőket, sőt újakat harcoltak ki. Ezt különösen a kormány által tervezett rabszolgatörvény, azaz elrendelhető 400 óra fizetés nélküli túlóra bevezetése kapcsán érdemes minden munkavállalónak figyelemmel olvasni.

  • A két alatt összesen 35 százalékkal emelik az alapbéreket
  • Ha a gyár eléri a termelési célokat, minden alkalmazott bruttó 320.000 forintot kap egy összegben júliusban
  • 13. havi juttatást kap mindenki, akinek egy éve munkaviszonya van a Mercedesnél
  • A cafeteria juttatás évente bruttó 340.000 forint SZÉP kártyára, vagy bruttó 280.000 forint készpénzként jár majd havi részletekben
  • Emelkedik a munkába járási támogatás 15 Ft/km-re

Az új juttatási elemek:

  • A több mint két éve dolgozó (azaz a harmadik évtől) munkások "szenior" prémiumot kapnak havonta, ami 7-14 ezer forint között lehet
  • Az ötödik évtől plusz egy szabadnap

Szóval úgy tűnik igenis van értelme a szakszervezeteknek, ha a tagok is hajlandóak együtt mozdulni velük.

Szólj hozzá!

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?