Brutális, 1842 milliárdos hiányt hozott össze idén a kormány

Unyatyinszki György 2018-12-07 13:25:00
Választási költségvetés volt?

Amikor azt írjuk, hogy soha nem látott mértékben költekezte túl magát a kormány, akkor azt érdemes komolyan venni.

Magyarország éves költségvetésének 10 százalékát is kiteszi, amekkora költségvetési hiányt összehozott az Orbán-kormány 2018 novemberéig

- derül ki a Pénzügyminisztérium jelentéséből, melyből a zoom.hu számolt be. Ezt leegyszerűsítve úgy lehet értelmezni, mintha egy hónappal több lenne az idei évben, amire költenie kellett az államnak az adófizetők pénzéből. Az eddigi hiányrekordot 2006-ban a Gyurcsány kormány állította fel, ami 1739 milliárd volt. Ezt búcsúztatta most az Orbán-kormány 1842 milliárddal.

A hiány oka, hogy a kormány döbbenetes mértékben finanszírozta előre a Magyarországnak járó uniós támogatásokat, azaz nem várta meg, míg Brüsszel utal. Tavasszal a választások előtt a Magyar Nemzetben írtam arról, hogy az akkor Lázár János által vezetett miniszterelnökség szinte minden pénzt előre kifizetett a pályázatok elnyerőinek - feltételezhetően a választási hangulatot javítandó.

A kormány arra alapozik, hogy a pénz előbb-utóbb csak kifizetésre kerül, ám az EU pont a döbbenetes előfinanszírozás miatt vizsgálódik, a számlák kifizetése emiatt lényegében megállt. Az uniós pályázatok előfinanszírozása egyébként 1162 milliárd forint, tehát ha ezt nem fizette volna ki a kormány, akkor könnyedén tartható lenne a hiánycél.

Szólj hozzá!

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.