Kiadták a figyelmeztetést: kemény széllel érkezik a lehűlés

Fehér Buda 2018-09-21 19:29:00

Az erős szél veszélye miatt az ország nagy részére figyelmeztetést adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez péntek este eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: éjféltől, szombat kora hajnaltól a déli, kora délutáni órákig - egy hidegfronthoz kapcsolódóan - északnyugatról délkeletre kiterjedően néhány órára viharossá (óránkénti 55-85 kilométeres erősségűvé) fokozódik az északnyugati szél. Az óránkénti 70 kilométeresnél erősebb széllökések kialakulása síkvidéken, a Dunántúl északi felében és a középső területeken lehet jellemző.

Az erős szél miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki első fokú figyelmeztetést. Mint honlapjukon kiemelték, szombaton erős hidegfront vonul át Magyarország felett. Mögötte több mint 10 fokkal hidegebb levegő éri el a Kárpát-medencét.


Az előrejelzés szerint napközben többfelé várható eső, zápor, északkeleten egy-egy zivatar sem kizárt. Estére mindenütt jelentősen mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 11 és 18 fok között alakul. A nappali maximumok a Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében 14 és 20 fok között várhatók, míg az Alföldön még 20-24 fok is lehet.

Vasárnap már nem valószínű csapadék. Több órára kisüt a nap, kevesebb napsütés az északi megyékben lehet. A szél ismét többfelé megélénkül, késő délutántól megerősödik. A minimumhőmérséklet 5 és 12, a maximumhőmérséklet 18 és 23 fok között alakul.
 

Szólj hozzá!

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.