A holnapi osztrák ünnep miatt tele lesznek a magyar autópályák

Farkas Bazsi 2018-08-14 08:44:00
Köszönd szépen Nagyboldogasszonynak.

Ausztriai munkaszüneti nap miatt megnövekvő forgalomra kell számítani keddtől az M1-M0-M5 útvonalon, ezért a közútkezelő úgy szervezi a fenntartási munkálatokat, hogy azok ne járjanak további korlátozással - tájékoztatta a Magyar Közútkezelő Nonprofit Zrt. kedden az MTI-t.

A közlemény szerint Ausztriában augusztus 15-én, Nagyboldogasszony napján munkaszüneti nap lesz, az elmúlt évek tapasztalatai alapján ilyenkor a vendégmunkások nagy része útra kel. Ezért az M1-M0-M5 útvonalon a szokásosnál élénkebb forgalom várható már kedd délutántól.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. ezért a következő napokban úgy végzi az érintett útvonalon zajló üzemeltetési és fenntartási munkáit, hogy lehetőség szerint azok ne járjanak plusz forgalomkorlátozással. Továbbá folyamatos kapcsolatot tartanak fenn az osztrák autópálya-társasággal annak érdekében, hogy reagálni tudjanak a forgalmi helyzetekre.

Emlékeztetnek, hogy az M1-es autópályán, a Bicske és Tatabánya közötti felújítás helyszínén október végéig sávelhúzásos terelés van érvényben. Az autópálya kapacitása ugyanakkor változatlan, ugyanúgy 2x2 sávon haladhat a forgalom. Továbbá az M0-ás autóút déli szektorában az M6-os autópálya és az 51-es főút közötti szakaszon lévő hidakat teljes körűen felújítják, az út új tartós beton burkolatot kap, ami korlátozással jár.

Arról is beszámolnak, hogy a közútkezelő folyamatos kapcsolatot tart fenn az osztrák autópálya-kezelő céggel, az ASFINAG-gal, így első kézből jutnak információhoz, ha megnő a forgalom az osztrák autópálya-hálózaton. Ehhez tudják igazítani a "mozgó" tereléses munkákat is.

A közútkezelő arra kéri az autósokat, hogy ha a következő napokban az M1-M0-M5 útvonalon szeretnének közlekedni, akkor még indulás előtt tájékozódjanak az aktuális forgalmi helyzetről az Útinformnál telefonon, vagy az utinform.hu weboldalon.


 

Szólj hozzá!

Az Edelényi Járási Hivatal vezetője, Ózd parlamenti képviselő-jelöltje lett Hende Csaba utódja

Egy évig Csuzda Gábor képviseli Szombathelyt és környékét az országgyűlésben.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.

Közel félmilliárd forint mínusszal zárt tavaly az Illés Sport Alapítvány

1 milliárd 800 millió forintra csökkent a szervezet állami támogatása. Szalai Ádám és Schäfer András veheti át az utánpótlásbázis.

Ismét Pozsonyban vendégszerepel a Győri Balett

A győriek előadása a műfajilag is rendkívül színes programot kínáló Magyar Kulturális Hét Pozsonyban nevű rendezvénysorozat idei évadának egyik kiemelkedő pontja.

Gyors, de lehet kényelmes is? Országúti bringa hétköznapi szemmel

Ha valaki meghallja azt, hogy országúti kerékpár, legtöbbször a Tour de France ugrik be.

Hetedszerre is Európa legjobb női kézilabdacsapata az Audi ETO KC

Az Odense sem okozott gondot a  győri csajoknak.

Szabad a szivárványos menet Budapesten

A rendőrség megerősítette, lehet az LMBTQI jogokért felvonulni Budapest belvárosában.