1,3 millió forintot kaphat, aki hajlandó elkapni a koronavírust

Székely Zoárd 2020-03-10 11:51:00
Bátor önkénteseket keres a brit cég.

Őrületes tempóban zajlik a koronavírus ellenszerének keresése, ám a vakcina elkészítéséhez emberkísérletekre van szükség, ehhez várja önkéntesek jelentkezését a Hvivo nevű brit cég. 

A Daily Star információi szerint a Hvivo 3500 fontot (kb. 1,3 millió forintot) fizet 24 önkéntesnek, akik megfelelnek a kritériumoknak és hajlandók részt venni a kísérletben. A résztvevőket a koronavírus két veszélytelenebb, a 0C43, illetve a 229E törzsével fertőzik meg, majd kipróbálják rajtuk a hatásosnak vélt vakcinákat.

A résztvevők egy kelet-londoni laboratóriumban, két hétre szigorú karanténba kerülnek, a külvilágból senkivel sem találkozhatnak. A kísérlet ideje alatt nem csinálhatnak semmit, ami fizikailag megterhelő lenne a szervezetükre, és szigorú diétán tartják őket. Csak azt, és csak annyit ehetnek és ihatnak, amit és amennyit az orvosok engedélyeznek. A két hét során, védőruhába öltözött orvosok és nővérek naponta többször meglátogatják őket, hogy vér-, nyál-, orrváladékmintát vegyenek tőlük.

A Hvivo már csak a brit gyógyszerfelügyelet engedélyére vár a tesztek megkezdéséhez. A vakcinafejlesztők nem csak járvánnyal, egymással is versenyt futnak. Az egészségügyi világszervezet (WHO) információi szerint jelenleg húsz különböző koronavírusvakcina fejlesztése zajlik párhuzamosan. A cég, amelyik először talál majd gyógymódot a világjárványt megfékező szerre, hatalmas profitot kaszálhat majd.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.