10 kutya halt meg az állatkínzó kennelben, felfüggesztett börtön járhat érte

ugytudjuk.hu 2019-08-27 11:37:00
Kiéheztetett kutyák tetemei fedték be az udvart.

Egy 40 éves nő 2015 őszétől hernádnémeti házának udvarán zárt kennelekben 12 agár kutyát tartott, ám az állatok gondozását, beleértve az etetést és itatást teljes mértékben elhanyagolta.

A rendőrség két év után a kennelekben és az udvaron szétszórva 10  elhullott kutya oszlásnak indult tetemét találta meg.

A kutyák egy része már hónapokkal, míg más részük 1-2 héttel korábban pusztult el, de a nő nem gondoskodott az elföldelésükről sem, sőt, a még élő két állatot is a tetemek mellett hagyta.

Megállapították, hogy valamennyi állati tetem kórosan lesoványodott kutyáé volt.

A kennelekben a belső és külső oldalon is olyan kaparási nyomokat találtak, amiből arra következtettek, hogy az állatok próbáltak kiszabadulni.

A nő sem ivóvizet, sem élelmet nem biztosított a kutyáknak, az ingatlan egész területén a tetemekből áradó bűz terjengett.

Megállapították, hogy ez a kínzó bánásmód 10 kutya halálát okozta, és alkalmas volt arra, hogy a még életben maradt két kutya is egészségkárosodást szenvedjen.

A Miskolci Járási Ügyészség állatkínzás bűntette miatt vádat emelt a 40 éves nő ellen, az új büntetőeljárási törvény szerinti büntetővégzés meghozatalára irányuló eljárás keretében.

Mivel a bűncselekmény 3 évi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő, az ügy megítélése egyszerű és a vádlott szabadlábon van, tárgyalás mellőzésével a nővel szemben próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést kezdeményeztek.

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.