A hivatal asszisztálásával magánszemélyek élnek vissza Vas megye nevével, így tévesztik meg a választókat

Farkas Bazsi 2019-08-29 08:34:00
A Vas Megyei Önkormányzat hivatalos Facebook-oldala nem hivatalos Facebook-oldal, bár a hivatal ezt mindenhol így tünteti fel.

Júliusban írtunk róla, hogy Vas megye Facebook-oldala nekiállt kampányolni a megyei jegyzőnek/Fidesz szombathelyi polgármesterjelöltjének. Történt ugyanis, hogy Balázsy Péter - aki jelenleg is egy seggel üli meg mindkét lovat - Nemény András bejelentése után, miszerint Szombathelyre visszaállítanák a villamos közlekedést, szintén kiment lefotóztatni magát a szombathelyi villamos előtt azzal, hogy ő is visszaállítaná a sárga járművet a sínekre a városban.

Hogy minél többekhez elérjen az infó, a posztot átvette a vasmegye.hu, vagyis a Vas Megyei Önkormányzat Facebook-oldala is. 

A jegyzőnek írtunk levelet a következő kérdésekkel:

  • Kérem véleményét, hogy Ön szerint mennyire elfogadható az, hogy a megyei önkormányzat Facebook-oldala propaganda, kampány posztoknak ad helyet?
  • Véleménye szerint megfelel az, az esélyegyenlőségi elveknek, hogy a megyei önkormányzat Facebook-oldala eddig csupán a Fidesz szombathelyi polgármester-jelöltjének posztját osztotta meg?
  • Továbbá kérem vizsgálatát arra vonatkozóan lefolytatni, hogy a Vas Megyei Önkormányzat Facebook-oldalát ki kezeli, ezt milyen havi juttatásért teszi meg, illetve a szerkesztő milyen szerkesztési alapelvek mentén tölti fel az oldalt tartalommal.

Választ azóta sem kaptunk, így hát közérdekű adatigényléssel fordultunk a hivatalhoz, hogy megtudjuk, ki, mennyi pénzért és milyen szerkesztési alapelvek alapján tölti fel tartalommal a www.facebook.com/vasmegye.hu Facebook-oldalt.

A közérdekű adatigénylésünkre azt a választ kaptuk, hogy a Vasmegye Facebook-oldal nem a Vas Megyei Önkormányzat hivatalos Facebook-oldala, a hivatal nem is szándékozik ilyent indítani és, hogy az oldalt magánszemélyek üzemeltetik, a hivatalnak így semmilyen ráhatása nincs a tartalomra. 

Ebben az esetben azonban a következő helyzet:

  • Megtévesztő az, hogy a vasmegye.hu weboldalon (ami valóban hivatalos webes felülete az önkormányzatnak) hivatalos Facebookként van feltüntetve az oldal.
  • Az oldalt jelenelg 12 ezer 500-an likeolják, akik vélhetően csak azért teszik ezt, mivel lokálpatriotizmusból követni kezdték megyéjük oldalát.
  • A megyei közgyűlés elnöke, hogyan engedélyezhette azt, hogy a Facebook-oldal a weboldalra be legyen fűzve akkor, amikor az ott megjelenő tartalomhoz semmi közük, ráhatásunk, kontrolljuk nincsen. 
  • Vajon ki az a magánszemély, aki az oldalt szerkeszti? Csak nem a megyei jegyző?

Szólj hozzá!

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás. 

228 ezer forint Győrben a havi lakbér átlaga

Csúcstartó a budapesti II. kerület, itt 485 ezer forint egy havi albérleti díj.

Már a harmadik bőrt húzta a le a Győr+ a városnak belengetett 700 milliárdos fejlesztési csomagról

Színes-szagos hosszú cikkben elemzik a feltételes jövőt, arról sajnos nem szól a fáma, hogy: miből?!

Munkacsoportot alapított a kormány, hogy méltó módon legyen megünnepelve a kőszegi sikertelen török ostrom 500. évfordulója

Igaz az évforduló majd csak 2032-ben lesz, de a munkacsoport már 2026-ban megkezdi működését.

Extrém ajándékok pároknak

Ha közeleg a párod születésnapja, névnapja, és nem tudod, mivel lepd meg, akkor most hozunk pár ötletet. Ezek nem elcsépelt tippek lesznek, hanem egészen egyediek! A feliratos póló, bögre vagy az unalmas zokni és nyakkendő helyett valami mást mutatunk most be…

Egekben Nemény András népszerűsége

Egy friss felmérés szerint a szombathelyi polgármester 80%-os a támogatottsága.