"Az FBI blokkolja a televíziómat!" - Elképesztő videót tett közzé a rendőrség arról, mennyi baromsággal hivogatják a segélyhívót

ugytudjuk.hu 2019-07-03 16:10:00
Évente 5 millió hívás fut be a segélyhívóhoz, de közülük 4 millió nem valós segélykérés, sőt...

Újabb frappáns videót készített a rendőrség Janklovics Péter humoristával annak érdekében, hogy fehívják a figyelmet arra, hányan hivogatják teljesen felelőtlenül, nagyon sok esetben orbitális baromságokkal a 112-t. 

"Janklovics Péter kisfilmje új, tanácsa a régi: "Ilyenkor inkább *nyádat hívd, ne a 112-t!" - áll a Baleset-megelőzés nevű Facebook-oldalra feltöltött videó mellett. A videón el is hangzik pár elképesztő hívás, többek közt olyanokkal zargatják a segélyhívót, hogy az FBI blokkolja a tévét, ehgy másik hölgy arról érdeklődik, hogy milyen nap is van, kedd vagy szerda, megint más a lakásban futkorászó bogarakról szeretne "csevegni".

112

66,6% - nem jó, de nem is tragikus? De tragikus, mert ez a felelőtlen, segítségnyújtást nem igénylő hívások aránya a segélyhívón. Janklovics Péter...

Bár elsőre viccesnek tűnhet a dolog, de ha belegondolunk abba, hogy valaki tegyük fel, épp akkor akar telefonálni egy baleset helyszínéről, akkor már nem tűnik oly mókásnak az egész.

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.