Rejtélyes körülmények között kizuhant egy 14. emeleti ablakból egy orosz kutató, aki éppen a koronavírus elleni vakcinán dolgozott

Fehér Buda 2020-12-21 14:01:23
A testén szúrt sebeket is találtak.

Meghalt Alexander Kagansky, egy 45 éves orosz kutató, aki a koronavírus elleni vakcinán dolgozott. A férfi egy 14. emeleti, szentpétervári lakásból esett ki, a testén állítólag szúrt sebeket is találtak, írja a The Sun. A biológus korábban az angliai Edinburgh-i Egyetemen is dolgozott, 2017 előtt 13 éven keresztül végzett kutatásokat a szigetországban. 

Az orosz hatóságok az üggyel kapcsolatban már el is fogtak egy szintén 45 éves férfit, őt gyanúsítják a tudós meggyilkolásával. Kagansky a halála előtt a vlagyivosztoki egyetemen végzett kutatásokat a koronavírussal kapcsolatban. Habár a férfi már elhagyta az Egyesült Királyságot, továbbra is szoros együttműködésben dolgozott az Edinburgh-i Egyetemmel. 

A kutató halálával kapcsolatban az orosz média is azt írja, hogy Kagansky rejtélyes körülmények között vesztette életét, és azt is megemlítik, hogy a férfi a zuhanás előtti pillanatokban az életéért küzdött a 14. emeleti lakásban. 

Nem ez az első eset, hogy olyan egészségügyi dolgozók vesztik az életüket, akik a koronavírus megfékezésén dolgoznak. Korábban írtunk már arról, hogy három egészségügyi dolgozó is az életét vesztette Oroszországban, miután még a járvány elején adatokat szivárogtattak a vírus terjedéséről. Ők mind a hárman egy-egy ablakból zuhantak ki.

 

Három orosz egészségügyi dolgozó is kizuhant egy ablakból, miután a koronavírusról szivárogtattak információkat

Kizuhant egy ablakból Alexander Shulepov, egy 37 éves orosz orvos Voronyezs városában. A doktor egy második emeleti ablakból esett ki, súlyos fejsérüléseket szenvedett, jelenleg is az életéért küzd. Az orvos, aki mentősként dolgozott, a baleset előtt két nappal arról töltött fel egy videót, hogy a munkatársával arról panaszkodnak, hogy még betegen is dolgozniuk kell.

Szólj hozzá!

Világi Oszkár decemberben távozik a Slovnaft éléről

A MOL-lal ugyan nem szakít, de lassítana az üzletember. 

A püspöki kar élesen bírálja a kormánypártok petesejt-donációs javaslatát

Ingoványos talajra tévedt a kormány: vallásetika vs. lombikprogram. 

Megszűnik a SZOVA Szállodaüzemeltető Kft.

A céget beolvasztják a SZOVÁ-ba.

Jön a rezsicsökkentés a háziorvosi praxisoknak Győrben

Pintér Bence szerint jobban jár a város „ha erre megy a győriek pénze, mint a fideszes politikusok zsebébe a Zsebbenjó programon vagy rezsitámogatásokon keresztül."

Kósa Roland: „Ideje rendet tenni!” 

Az alpolgármester szerint romlik a belváros állapota, ezért több területen is beavatkozásra készül a városvezetés.

Győri programok a hétvégére

Advent második hetében megjön a Mikulás, a Vacogó Angyalok sőt, még a punkok is. 

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia a mindennapi döntéseinket?

Az utóbbi évtizedben a mesterséges intelligencia lassan, de szinte az élet minden területére beszivárgott.

56 millió forintot fizetett ki bérekre a 2024/2025-ös szezonban a Szombathelyi Haladás NB III-as labdarúgó csapata

A Kft. 7 millió forintos árbevételt, és 98 és fél millió forintos támogatást könyvelt el.

Leállítja a Cinema City a kormányzati reklámokat a nagy felháborodás miatt

Hát hogy tudják meg így a gyerekek, hogy mire készül Brüsszel?!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.