Nem dönthetjük el, melyik vakcinát szeretnénk megkapni, miközben az orosz orvosok tiltakoznak a saját oltóanyaguk ellen

Székely Zoárd 2020-12-08 17:44:00
Ugyanis a készítményről kevés az elérhető megbízható információ.

Müller Cecília az Operatív Törzs keddi tájékoztatóján azt mondta, a kormány 17,5 millió adag vakcinát kötött le a különböző gyártóknál. Jelenleg egyetlen engedélyezett oltóanyag sincs az országban, de a kormányzati oldalon már lehet regisztrálni a későbbi oltásra.

Az orosz vakcináról úgy nyilatkozott, vizsgálják az anyag dokumentációját, a kínai oltóanyag dokumentációja pedig hamarosan érkezik. 

Kérdésre válaszolva elmondta, szúrta ki a 444, hogy

nem választhatjuk meg, hogy melyik vakcinát adatjuk be magunknak, azt lehet majd kérni, amit a hatóságok engedélyeztek és a szakemberek hatásosnak és biztonságosnak tartanak.

Eközben Oroszországban, a moszkvai hármas számú klinika vezetői utasították a dolgozókat, hogy oltassák be magukat az augusztusban engedélyezett Szputynik V. oltással, amelynek tömeges használata december második hetében kezdődött.

Ugyanakkor az orosz orvosok közül sokaknak kétsége merült fel a vakcinával kapcsolatban – idézi a Moscow Times cikkét a Napi.hu. Mint kiderült, az orosz lapnak nyilatkozó orvosok, ápolók, szociális munkások szkeptikusan vagy elutasítóan viszonyulnak az oltóanyaghoz, amely azóta már Magyarországra is megérkezett.

A cikk szerint az egészségügyi dolgozók közt vannak olyanok is, akiket főnökeik egyszerűen kirúgással fenyegették meg, ha nem oltatják be magukat, noha az általános szabály az országban 2019 óta az, hogy az oltások nem kötelezőek.

Az orosz vakcina fogadtatásáról a gyors engedélyezés óta több felmérés is készült, amelyek szerint az orvosok legalább fele nem akarja, hogy ezzel beoltsák, negyedük viszont elfogadja az oltást. A legfőbb magyarázat az, hogy

„a készítményről kevés az elérhető megbízható információ, és még azt megelőzően engedélyezték a hatóságok a használatát, hogy befejeződtek volna vele a tömeges tesztelések."

Van azonban egy további tényező is, nevezetesen az, hogy az egészségügy elhanyagolása miatt az ágazat szereplői hosszú idő óta rossz viszonyban vannak a kormánnyal, illetve a hatóságokkal. Például, ahogy a cikkben is szerepel, 70 százalékuk nem hiszi el a hivatalos koronavírus-statisztikát és külön listát vezetnek azokról az egészségügyiekről, akik a járványban vesztették el az életüket.

Szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy ha az orvosok ellenállnak az orosz vakcinának, akkor nehéz lesz meggyőzni az átlagembereket arról, hogy érdemes ezzel beoltatniuk magukat.

 

Fotó: Getty Images

Szólj hozzá!

Egy napra leáll a melegvíz-szolgáltatás a győri távhős lakásokban

Július 29-én karbantartás miatt csaknem egész nap szünetel a szolgáltatás Győr teljes távhőkörzetében.

Pintér Bence aláírta a belépési nyilatkozatot: Győr kezdeményezte csatlakozását a Magyar Önkormányzatok Szövetségéhez

A polgármester szerint új érdekképviseletre van szükség az önkormányzatok számára.

Mit érdemes tudni az argentin Petit Verdot kapcsán?

Ahogy az ősz megérkezik és a napok rövidülnek, mindannyian vágyunk egy kis melegségre és kényeztetésre.

Fogatok, családi programok és lovas hagyományok – szombaton Győrszentivánra várják az kikapcsolódni vágyókat

Egész napos fogathajtó verseny, gyermekprogramok és önkéntes lehetőség is várja a látogatókat július 25-én.

8 közterületen viselkedni nem tudó embert állítottak elő Szombathelyen

A vasútállomás környékén is szétnéztek a rendőrök.

Patkányt videóztak a szombathelyi kórházban

Valóban elborzasztó látvány, de ezer meg egy oka lehet, hogy egy rágcsáló beszökik egy épületbe.

Megkezdődtek a homlokzati munkák a Győri Nemzeti Színház épületén - az előadások zavartalanul folytatódnak

A közel ötvenéves burkolatok állapota miatt vált szükségessé a veszélyelhárítás, az új évad indulását nem érinti a felújítás.

Leállította a TISZA-kormány az M87-es, vagyis a Kőszeg-Szombathely közötti 2x2 sávos út megépítését

A Fidesz-kormány 50%-kal túlárazottan akarta, koncesszióban megépíteni.

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.