Nem adhatott vérplazmát a koronavírusból felépült férfi, mert meleg

Székely Zoárd 2020-06-29 16:32:00
A háttérben a HIV fertőzés kizárása áll.

Kirívó ügyről számolt be nemrégiben a CBS News, ami ebben a pandémia sújtotta helyzetben különösen érthetetlen. Dillon Barron orvosként a frontvonalban dolgozik Chicagóban. Mivel a munkája során rengeteg koronavírusos beteggel találkozott, ő maga és párja, Eric Seelbach is elkapta a vírust, amiből azóta szerencsésen felépültek mindketten.

A betegségből felgyógyógyulók vérplazmája alkalmas a súlyos állapotú betegek gyógyítására, így szerte a világon arra kérik a gyógyultakat, hogy segítsenek a kórházaknak és ajánlják fel a plazmájukat. Barronék is így tettek volna, de megrökönyödésükre visszautasították őket, mégpedig azért, mert melegek.

A férfi rettentő csalódott volt, hiszen mint elmondta, nap mint nap látott embereket szenvedni és meghalni, így nagyon szeretett volna ezzel a gesztussal segíteni a kórtól szenvedőknek.

"Vágytam arra, hogy tegyek valamit. Hogy a kezembe vegyem a dolgokat és valami jót tegyek az emberekért."

Ezt azonban nem tehette meg sem ő, sem a párja. Az Élelmiszer- és Gyógyszerügynökség véradási irányelveinek értelmében olyan férfi, aki férfiakkal folytat szexuális kapcsolatot, csak abban az esetben adományozhat, ha az utolsó együttlét óta eltelt legalább három hónap. Hasonló rendelkezés heteroszexuális donorokra nem vonatkozik.

A dolog hátterében a HIV fertőzés kizárása áll, a rendelkezést viszont még 1983-ban hozták meg, azóta viszont a technológia rengeteget fejlődött, így ez sokak szerint okafogyottá vált. Ezen a véleményen van a Chicagói Egyetem orvosa, Anu Hazra is, aki a minden donorra vonatkozó egyedi kockázatértékelést támogatja, függetlenül az illető szexuális beállítottságától.

Mivel a koronavírusból felépültek vérplazmája jelenleg óriási kincs a világban, Barronék remélik, hogy hamarosan elhárítják az akadályokat és ők is adakozhatnak.

 

Fotó: Getty Images

Forrás: Hír24

Szólj hozzá!

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.