Felmondott Gothár Péternek a Színház- és Filmművészeti Egyetem

Farkas Bazsi 2019-12-09 19:22:00
Az intézmény etikai bizottsága a Kossuth-díjas rendező oktatói szerződésének azonnali hatályú megszüntetését javasolta.

Felmondott Gothár Péternek a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE), miután az intézmény etikai bizottsága a Kossuth-díjas rendező oktatói szerződésének azonnali hatályú megszüntetését javasolta - közölte az intézmény az MTI-vel hétfőn.

"Az ügyet ezzel lezártnak tekintjük, és szeretnénk a továbbiakban a jövő feladataira koncentrálni. Miközben új programok kidolgozásával azon leszünk, hogy az oktatási és munkakörnyezetet a lehető legbiztonságosabbá tegyük, szeretnénk, ha az SZFE dolgozói és hallgatói az oktatással és az alkotó munkával foglalkozhatnának. Ebben kérjük a sajtó és a közvélemény megértő segítségét" - fogalmaz az egyetem közleménye.

A közlemény szerint az SZFE Etikai Bizottsága megállapította, hogy az egyetem vezetésének nem volt tudomása a korábban a rendező más intézményben megtörtént ügyéről, nem tudott továbbá semmilyen Gothár Péter által elkövetett etikai vétségről az egyetemen sem. Az SZFE-hez továbbra sem érkezett semmilyen etikai vétségre vonatkozó bejelentés.

Ugyanakkor a bizottság szerint Gothár Péter ügye következményeként súlyosan sérült az egyetem etikai kódexének jó hírnév megőrzésére szolgáló irányelve. A bizottság javaslatának célja ezért az európai ismeretségű egyetem jó hírének és morális integritásának megóvása, az oktatás zavartalan menetének mielőbbi helyreállítása, és az etikai vétségek kezelésére irányuló egyetemi eljárásrend iránti bizalom megerősítése volt.

Az SZFE Etikai Bizottsága szerint "határozottan szét kell választani a magyar film- és színházművészetben létrehozott megkerülhetetlen életmű értékelését az emberi vétségek megítélésétől", és - mint fogalmaznak - Gothár Péter művészi munkája, szaktudása indokolttá tette több mint harminc éve tartó oktatói alkalmazását.

"Tanár és diák, rendező és színész viszonylatában (csakúgy, mint bármilyen más hierarchikus kapcsolatban) az alárendelt személyes méltóságát sértő bárminemű viselkedés teljességgel elfogadhatatlan, és nincs olyan művészi vagy pedagógiai cél, amely az ilyen határátlépéseket elfogadhatóvá tenné" - emeli ki a közlemény.


 

Szólj hozzá!

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.