A csupán érettségivel rendelkező Fidesz alelnök a jelölt a Haladás Sportkomplexum irányítására

Farkas Bazsi 2018-08-22 13:28:00
Ő lehet a negyedik vezető a stadion élén.

Rendkívüli közgyűlést hívtak össze csütörtök reggelre Szombathelyen. A testület két témát tárgyal, az egyik a buszközlekedés állami támogatásának pályázata, a másik pedig a Haladás Sportkomplexum vezetői posztja. A tavaly novemberben átadott létesítmény ugyanis a harmadik ügyvezetőt fogyasztotta el, így jelenleg üres a 15,4 milliárd forintből megépített, és becsülten évi 500 millió forintból müködtett stadion igazgatói széke. 

Az Ugytudjuk úgy értesült, hogy megvan a fideszes városvezetés kiszemeltje a feladatra, aki nem más mint Gál Sándor. Gál egyébként a szombathelyi Fidesz alapszervezetének alelnöke, tavaly választották meg erre a pozícióra. A poszthoz feltöltött fotón a jobb szélen áll, fekete ingben.

Szombathelyi Fidesz

Tisztújítás volt a Szombathelyi Fidesz alapszervezetében! Elnök: Lendvai Ferenc Alelnökök: Dr. Takátsné dr. Tenki Mária, Horváth Csaba, Kántás Zoltán, Illés Károly, Gál Sándor Jó munkát és sikeres...

Gál a Hende Csabához ezer szállal köthető Őrvidékház igazgatóhelyettese, valamint a Haladás VSE kézilabda szakosztályának vezetője. A fideszes többségű városvezetés most úgy akarja Gálra bízni a Komplexum vezetését, hogy

gazdasági végzettsége nincsen, csupán érettségivel rendelkezik. 

Kerestük Szombathely sportért felelős alpolgármesterét Koczka Tibort. Az alpolgármester titkárnője hívott vissza minket, hogy a Haladás Sportkomplexum ügyei Illés Károly alpolgármesterhez tartoznak. Így nála folytattuk.

Kerestük a város, a Haladás Sportkomplexumért felelős alpolgármesterét, Illés Károlyt. Ő emailünkre azt írta vissza, hogy a sportügyek nem hozzá tartoznak.

Kerestük Gál Sándort is, de egyelőre őt sem értük el. 

Elértük viszont Nemény Andrást, az Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt frakció vezetőjét, aki tőlünk értesült a kiszemelt, lehetésges igazgató személyéről.

- Számomra elfogadhatatlan, hogy a városvezetés egy pártvezetőt akar odaültetni a Sportkomplexum élére, egyben felháborítónak is tartom. Gál Sándor egy olyan sportklubban szakosztályvezető, aminek a mai napig nincsen szerződése a csarnokot üzemeltető céggel. Egyébként ez is jól mutatja, hogy micsoda fejetlenség van az új létesítény üzemeltetése körül, nem csoda hát, hogy a korábbi igazgató is elmenekült. Szombathely számolatlanul önti bele a pénzt a stadionba. Legutóbb például ismét 100 millió forintot szavazott meg a közgyűlés az üzemeltetésre, úgy, hogy ezt az összeget az utak felújításától vonta el a városvezetés. Kíváncsian várom a holnapi közgyűlés fejleményeit - mondta Nemény az Ugytudjuk.hu-nak.

A frakcióvezető arra kérdésünkre, hogy mit szól, hozzá, hogy Gálnak mindössze érettségije van azt válaszolta, hogy a stadion működtetése gazdasági feladat, így egy gazdasági szakemberre kellene azt bízni. 

A szombathelyi közgyűlés csütörtök reggel 9 órakor ül össze, hogy megtárgyalják a Haladás Sportkomplexum ügyét. Bár az ülés zárt lesz, a végeredményről természetesen beszámolunk!  

Címlap: Hende Csaba Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.