Már megint nincs vezetője a Haladás Sportkomplexumnak

Farkas Bazsi 2018-08-21 08:12:00
Ezért csütörtökön összeül a szombathelyi közgyűlés.

Rendkívüli közgyűlésre hívták össze a testületet, csütörtök reggelre Szombathelyen. A tanácskozásnak mindössze két témája van, ebből egyet pedig zárt ajtók mögött tárgyal meg a grémium. 

Buszközlekedés

A első mindjárt a Szombathely tömegközlekedését jelentő buszközlekedés, vagyis annak állami támogatása. A meghívóból kiderül, hogy minden település jogosult a központi költségvetésből támogatást igényelni a közösségi közlekedésre. Ezt pályázati úton kell igényelni. A pályázati határidő azonban már a közgyűlési időpont előtt, augusztus 22-én lejárt. De semmi pánik, mivel az önkormányzat beadta a szükséges papírokat, a csütörtöki közgyűlés határozatát pedig majd hiánypótlásként csapják hozzá a dokumentumhoz. A hiánypótlás beadására egyébként szeptember 4-ig van módja a pályázónak. 

A rendszer utófinanszírozásos. Tavaly 27 millió forint támogatást kapott a szombathelyi önkormányzat a 2016-os működésre. A 2017-es első félévben pedig 132 millió forintot költött el a város a buszközlekedés finanszírozására. Ebből könnyen kiszámolható, hogy egy évben közel 300 millió forintba kerül az önkormányzatnak az ágazat. Hogy állami támogatást erre mennyit kapunk, az majd csak a pályázat elbírálása után derül ki. 


Haladás Sportkomplexum

Tovább gombolyítják a Haladás Sportkomplexum fonalát is. Ismét vezetőt kell választani az intézmény élére, a legutóbbi igazgató, Rácz-Racker Viktória, ugyanis lemondott a tisztségről. Egyelőre azonban semmit nem lehet tudni arról, hogy ki venné a nyakába a finoman szólva is kusza működéssel üzemelő sportkomplexum vezetését. 

Csütörtökön a zárt ülés után már okosabbak leszünk.  

Címlap: szombathely.hu


 

Szólj hozzá!

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.