Kávé és pirítós ízű IPA

ugytudjuk.hu 2023-03-30 13:08:00
Nem fogynak el a kisüzemi sörfőzdék ötletei.

A hazai kisüzemi sörös színtér kreativitását korábban sem érhette vád, egy budapesti gerillafőzde azonban most szintet lépett: egy „teljes reggelit" álmodtak bele egy IPA típusú sörbe, kávéval, naranccsal és pirítóssal.

A kisüzemi sörös piac legkreatívabb sörfőzői egyre szokatlanabb kombinációkkal lepik meg a közönséget, hiszen egy hagyományos ízvilágú sörrel egyre nehezebb kitűnni a tömegből. A néhány éve még kuriózumnak számító, erősen komlózott India Pale Ale (IPA) vagy a teljesen fekete stout ma már a legtöbb kis főzdénél az alapszortiment tagja: rendszeresen készül, megbízhatóan magas minőségben.

Eközben a sörfőzők folyamatos receptfejlesztésinek köszönhetően egyre ismertebbek és népszerűbbek lesznek Magyarországon is a savanyú sörstílusok, mint a berliner weisse vagy a gose, és egyre bonyolultabb ízvilágú termékek is napvilágot látnak, elég ha csak a különféle desszertek – mint az almás pite, a zserbó vagy a baklava – sörös megfelelőire gondolunk. Arra azonban igazán kevés példa volt eddig, hogy valaki „egy egész reggeli" ízvilágát mutassa be egyetlen sörben.

Pedig a Timco Brewing új terméke, a Coffee And Toast épp ezt teszi: az India Pale Ale típusú sörben valódi kávé és narancshéj is van. Tim Helmick sörfőző szerint a kávé és a pirítós is olyan ízvilágot képvisel, amelyet mindenki jól ismer, és a legtöbben szeretik is. Ezeket a kedvelt aromákat igyekeztek tovább vinni egy „breakfast IPA" formájában, amibe valódi brazil és kolumbiai kávét, pirított malátát és bio narancshéjat is tettek.

Az újdonság leginkább trópusi és citrusos ízű, amely a korty végén a maláta pirítós felhangjával egészül ki. A sör először a főzde saját éttermében, a Timco BBQ-ban kapható, ahol kipróbálható, milyen harmóniát alkot a vendéglátóhely kínálta BBQ ételekkel, illetve összekóstolható a Timco Brewing többi sörével, többek között az ír vörössel, a belga típusú búzasörrel vagy a pink guavával és hibiszkusszal fűszerezett cseh lágerrel is.

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.