Az LMP 150 milliárd forintos élelmiszerönrendelkezési alap létrehozását javasolja

Vágvölgyi Bálint 2022-06-26 12:23:38
Schmuck Erzsébet szerint helyben termelt, egészséges élelmiszerekre van szükség a tömeggyártott, rossz minőségű ételek helyett.

Az LMP 150 milliárd forintos élelmiszerönrendelkezési alap létrehozását javasolja a jövő évi költségvetésben - mondta az ellenzéki párt társelnöke vasárnap a Facebookon közvetített sajtótájékoztatóján.

Schmuck Erzsébet hangsúlyozta, az egyik legnagyobb kihívás az élelmiszerválság, éppen ezért az élelmiszerönrendelkezés megteremtése az egyik legsürgetőbb feladat.

LMP - Magyarország Zöld Pártja - Zöldfordulat: az LMP költségvetési javaslatai - Háztáji gazdaságok támogatása | Facebook

335 views, 5 likes, 0 loves, 0 comments, 0 shares, Facebook Watch Videos from LMP - Magyarország Zöld Pártja: Zöldfordulat: az LMP költségvetési javaslatai - Háztáji gazdaságok támogatása

Helyben termelt, egészséges élelmiszerekre van szükség a tömeggyártott, rossz minőségű ételek helyett - mondta.

Az ellenzéki politikus szerint ezt a célt szolgálná az élelmiszerönrendelkezési alap létrehozása, amely a családi gazdaságokat, közösségi termelést segítené, egyebek mellett tanyafejlesztéssel, rövid ellátási láncok kialakításával, a génbankok segítésével, a földhöz jutás támogatásával és a vízkészlet védelmével.

Schmuck Erzsébet úgy fogalmazott, az alap létrehozására szánt 150 milliárd forintot a folytatódó stadionépítések forrásaiból és a "legkorruptabb turisztikai fejlesztési pénzek" átcsoportosításával teremtenék elő.

Szólj hozzá!

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.

Magyar Péter: A Fidesz Vas megyében is a hulladékmaffia oldalára állt

A nagykölkedi gumihegy árnyékában fotózkodott a TISZA-párt miniszterelnöke.

A 4iG szerint nem a polgármester meghívását, hanem a komplett győri rendezvényt mondták le

Állításuk szerint levelük tartalma egyértelmű volt - néhány kérdés azért bennünk maradt.  

Győrújbarátra látogat Magyar Péter

Március 6-án pénteken láthatják a helyiek a TISZA-párt miniszterelnök-jelöltjét.