Elbocsátási hullám sújtja a KESMA és a Mediaworks több megyei lapját is

Fehér Buda 2022-05-26 09:30:00
A Vas Népét is kiadó cégek a Délmagyar szerkesztőségének felét már elküldték.

A hvg.hu és a Media1 információi szerint a kormányközeli Közép-európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) / Mediaworks több megyei lapját is érintő elbocsátási hullám kezdődött.

A KESMA a választások után egyébként már a FourFourTwo című focis magazint és a City7 nevű városi lapját is bezárta, a hvg.hu most pedig arról ír, hogy elbocsátás volt az 1910-ben alapított Délmagyar / Délmagyarország című Csongrád-Csanád megyei napilapnál. A lap még 2018-ban került a Mediaworkshöz, az ügyletet az Orbán-kormány nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítette egy rendelettel, így sem a versenyhatóság, sem a Médiatanács nem vizsgálhatta meg. Most újságírókat, tördelőt és fotósokat is elbocsátottak a napokban a Délmagyartól.

A Media1 úgy tudja, a leépítés a szerkesztőség mintegy felét érinti. De nem csak a Délmagyarnál kezdődött elbocsájtási hullám, hanem hvg.hu arról, további két megyében is hasonló elbocsátás történt, de nem nevezték meg, mely megyékről van szó. A Media1 pedig úgy informálódott, hogy a bocsátásra kerül sor a héten az ugyancsak KESMA-s Zalai Hírlap szerkesztőségében is.

A választások után egyébként komoly költségvágások indultak meg a kormányközeli lapoknál. Nemsokára megszűnik a PestiTV, a Pesti Srácok csatornája, de drasztikusan megvágták a 168 órát és a Pesti Hírlapot is.

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.