Ukrajnában az időjárás miatt akkora sár van, hogy elakadnak az oroszok tankjai

Fehér Buda 2022-04-12 16:30:27
Néhány esetben a lövegig elsüllyedtek a tankok.

Az oroszoknak külön szavuk van arra az időszakra, amikor a tél után felolvad a hó, és minden csupa sárrá változik. Ezt hívják Raszputyicának, de az ukránoknak is külön kifejezésük van a hatalmas sártengerekre. Az orosz támadók pechjére az inváziót pont ebben az időszakban kezdték meg az csapatok, a The Guardian értesülései szerint pedig

több tank is belesüllyedt a sárba. 

Ukrajnában, Fehéroroszországban és Oroszország egy területén ráadásul agyagban gazdag a talaj, ami még ragacsosabbá teszi a sarat. 

Fotó: MTI/EPA/Yuri Kochetkov

Persze a teljes elakadás kikerülhető, ha az emberek betonozott utakon, vagy az aszfalton járnak, de a támadó tankok előtt több esetben elvágták az ilyen lehetőségeket az ukránok. Így az oroszok levándoroltak a betonról, aminek következtében több harckocsi is megsüllyedt.

Sőt, néhány olyan esetről is tudni lehet, hogy a nehéz tankok olyannyira lápos területre merészkedtek, hogy a sárban a lövegig elsüllyedtek. Ezeket az ukránok farmerek később traktorokkal vontatták ki a fogságból. Az ukrán hadierők éppen ezért már azt beszélik, hogy több a tankjuk most, mint a háború kezdetén.

Az oroszoktól kiszivárgott információk alapján egyébként a támadók készültek a sárszezonra, ami a németek inváziójának is keresztbe tett a második világháború alatt. A támadó oroszok most villámháborúra készültek Ukrajnában, a harckocsikat pedig aszfaltozott utakon indították meg az ország belseje felé. Ám az ukránok letaszították a konvojokat az utakról, ezután jött a sáros meglepetés.

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.