Győrben is sok munkát ad a tűzoltóknak a viharos szél

Fehér Buda 2022-01-17 16:00:47
Kidőlt fák, leszakadt ágak, megrongálódott épületek miatt riasztják a tűzoltókat.

Elsősorban az ország északnyugati részén és a fővárosban okoz károkat a viharos szél. Győrben, a Mártírok útján egy három méter magas fa lehasadt, az esethez a megyeszékhely hivatásos tűzoltóit riasztották, akik kézi erővel eltávolították. Fa dőlt az úttestre az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán, Ácsnál is. Az ácsi önkormányzati tűzoltók megszüntették a forgalmi akadályt. A 81-es főúton Keréktelekinél és Mezőörsnél is fa dőlt az úttestre, a kisbéri és a pannonhalmi hivatásos tűzoltókat riasztották a helyszínre. A 10-es főúton Nyergesújfalunál közlekedési lámpát szakított le a szél, a város hivatásos tűzoltói megszüntették a veszélyhelyzetet, írják a katasztrófavédelem honlapján.

A 102-es úton Zsámbéknál egy tíz méter magas fa dőlt az útra, a bicskei önkormányzati és a zsámbéki önkéntes tűzoltók motoros láncfűrésszel eltávolították. Bábolnán, a Tessedik Sámuel utcában egy húszméteres fa az úttestre dőlt, egy vezeték is leszakadt. Az ácsi önkormányzati és bábolnai önkéntes tűzoltók megszüntették a forgalmi akadályt. Budapest XIV. kerületében, az Öv utcában egy nagy méretű fa úttestre dőlt, akadályozta a forgalmat. Az esethez a fővárosi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik eltávolították. Kispesten, a Deák Ferenc utcában azért kérték a tűzoltók segítségét, mert egy tízméteres faág letört, két járművet megrongált. A XIX. Kasza János utcában egy használaton kívüli épület tetejét bontotta meg a szél, a XX. kerületi Bíró Mihály utcában pedig egy áruházét. Az egységek folyamatosan dolgoznak a károk elhárításán.

Szólj hozzá!

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.