Romániában is megjelent az omikron

Székely Zoárd 2021-12-05 10:43:58
A két fertőzött személy karanténban van, jelenleg tünetmentesek.

Romániában is jelen van a koronavírus új, Afrika déli részén felfedezett omikron elnevezésű változata, miután Dél-Afrikából visszatért két betegnél mutatták ki a kórokozónak ezt a variánsát.

A hatóságok szombat esti közlése szerint egy 48 éves brassói nőnél és egy 59 éves kelet-romániai, valsui-i férfinál mutatták ki az omikron jelenletétét. A két személy karanténban van és tünetmentesek.

Mindketten azzal a katonai repülőgéppel jöttek haza Johannesburgból, amellyel a román hatóságok november 30-án hazahozták a Dél-Afrikába rekedt állampolgáraikat. Alexandru Rafila egészségügyi miniszter már csütörtökön valószínűsítette, hogy a két személy az omikronnal fertőződött meg, de a vírusvariáns beazonosítására alkalmas szekvenciális elemzések eredményei csak szombaton lettek meg.

Kedden a Dél-Afrikából hazatért román állampolgárok között egy harmadiknak, egy nagybányai sportolónak is pozitív lett a koronavírus-tesztje, az ő estében még várják a szekvenciális elemzés eredményét.

Az egészségügyi hatóságok bejelentése után Nicolae Ciuca román miniszterelnök közölte: munkamegbeszélést hív össze vasárnapra a járványhelyzetet kezelő legfőbb döntéshozókkal, hogy megvitassák, milyen intézkedések szükségesek az omikron variáns megjelenése következtében.

 

Címlapfotó: AFP/Daniel Mihailescu

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.