Transzneműek is lehetünk az új Harry Potter-játékban

Székely Zoárd 2021-03-05 18:00:08
Eddig sosem látott szabadságot kapnak a játékosok.

A tervek szerint 2022-ben jelenik meg Playstation és Xbox konzolokra az 1800-as években játszódó, nyílt világú szerepjáték, mely a Harry Potter: Hogwarts Legacy címet viseli.

Hogwarts Legacy - Official Reveal Trailer | PS5

Always be the first to get #HogwartsLegacy news at go.wbgames.com/HogwartsLegacyExperience a new story set at #Hogwarts in the 1800s. Your character is a stu...

A Bloomberg belsős információi szerint a játékosok rendkívül szabad kezet kapnak karakterük megalkotásakor: attól függetlenül választhatnak női vagy férfi hangot a főhősnek, hogy milyen testet kreáltak neki, emellett lehetőségük lesz transznemű karaktert is megformálni. Ezen felül a varázsló és a boszorkány kasztok közül választhatjuk ki a nekünk szimpatikusat, ezen döntésünk alapján fog beosztani a játék a varázslók, vagy a boszorkányok kollégiumába, illetve később is ennek megfelelően hivatkoznak ránk, vagy szólítanak meg minket a játékbeli karakterek.

Tavaly J. K. Rowling, a Harry Potter-könyvek írója körül jókora botrány robbant ki, miután több LMBTQ-szervezet szerint transzellenes, avagy transzfób megnyilvánulásokat tett a Twitteren.

A Harry Potter szerzője most azzal haragította magára az internetet, hogy azt mondta, csak a nőknek lehet menstruációja

Elég hosszas Twitter-monológba kezdett JK Rowling, miután rátalált egy olyan cikkre, amely azzal foglalkozik, hogy miként lehetne egyenlőbb a világ a koronavírus után azok számára, akik menstruálnak. Rowling úgy gondolhatta, hogy a szerző direkt nem azt írta le, hogy a nők számára, aminek hangot is adott a Twitter-profilján.

Vélhetően a játékot fejlesztő Avalanche és Portkey Games is ezekre a kijelentésekre reflektál és fogalmaz meg álláspontot a készülő játék választási lehetőségeivel. A fejlesztők egyébként nem engedték, hogy az írónő beleszólhasson a játék munkálataiba.

 

Címlapkép: Warner Brothers

Szólj hozzá!

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.

Természetes módszerekkel a ciklus harmóniájára

A nők életét számos hormonális hullámvölgy színesíti, amik a pubertáskor kezdetétől a menopauzáig tartó időszakot végigkísérik. A női ciklusok megértése és figyelemmel kísérése segíthet abban, hogy jobban megismerjük mindennapjainkban a stabilitást.

Szijjártó Péter szerint Győr elveszít 5 évet azzal, hogy Pintér Bence a polgármester

Nem nagyon burkolta az üzenetet: ha nem a Fideszre szavazol, veszíteni fogsz.

Több mint 170 millió forintot sikkasztott el egy nő, egy Győr környéki településen

Biztosításközvetítőként okozott kárt 11 éven keresztül.

Csütörtökön utoljára módosítják Szombathely 2025-ös költségvetését

15 millió forintot a Haladás VSE, 55 millió forintot a Falco kap, de civil alapra, hídfelújításra, és térfigyelő kamera rendszer fejlesztésére is kell még pluszban pénz.

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.