Kétezer embert oltanak be a következő napokban Sárváron és környékén

Fehér Buda 2021-03-04 17:55:39
Több oltóanyag is van a városban, a legtöbben a kínai Sinopharm anyagát kapják majd meg.

Mintegy kétezer embert oltanak be a következő napokban Sárváron és környékén, írják a város Facebook-oldalán. A Sárvári Járásba a múlt héten 1060 adag kínai vakcina érkezett, ez már el is fogyott. A héten újabb 920 adag Sinopharm vakcina érkezik a Sárvári Járás 20 háziorvosi körzetébe, ebből minden sárvári háziorvos 60-90 ember olthat be a körzetében. Mindeközben a járásban megkezdték a háziorvosok a második adag Pfizer vakcina beadását is az időseknek, és folyik az oltás a Moderna vakcinájával is. 

 

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

A sárvári Szent László Kórházban két oltópont működik, a hétvégén itt 270 olyan regisztráltat oltanak be, akik 18 és 59 év között vannak, és valamilyen krónikus betegségtől szenvednek. Ők az AstraZeneca anyagát kapják majd meg. A sárvári kórház így beszáll abba a kampányszerű oltásnak, amelynek keretében 74 ezer 60 év alatti krónikus beteg kapja meg hétvégén az AstraZeneca vakcináját a kórházi oltópontokon. Őket SMS-ben értesítik az oltás időpontjáról. A kórházban a Pfizer vakcinájából is van néhány ampulla, ebből a következő napokban 510 embert oltanak majd be.

Kondora István (Fidesz-KDNP), a város polgármestere már szintén megkapta az oltást, őt a Sinopharm vakcinájával oltották be.

Szólj hozzá!

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik.

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.

Tippek a tárgyaid biztonságos tárolásához

Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben.