Visszautasította a kínai vakcinát a szombathelyi fideszes képviselő

Farkas Bazsi 2021-02-26 19:36:16
Pedig még maga Orbán Viktor is mindent megmozgat azért, hogy népszerűsítse a Sinopharm-ot.

Édesanyámat a Sinopharm-mal oltották volna be, de nem kértük, kivárjuk a Pfizer vakcináját - mondta tegnap a költségvetés miatt összehívott online közgyűlésen Horváth Gábor (Fidesz-KDNP) képviselő. 

A rendszer jelenleg úgy működik, hogy az oltandók azt nem tudják meghatározni, hogy melyik gyártó vakcináját kapják meg, azt viszont mondhatják, hogy adott gyár oltóanyagát nem szeretnék beadatni maguknak. 

Horváth képviselő korábban az Ugytudjuk.hu-nak azt mondta, hogy:

“Elég szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy olyan vakcinát kezdenek el beadni, amit 12-18 hónap alatt fejlesztettek ki és aminek nem ismerjük a hosszú távú hatásait is. De nem fogom megtagadni az oltást. Én is be fogom magamnak adatni!”

Az orosz és a kínai gyártmányú vakcinák kapcsán elég nagy szkeptikusság alakult ki a lakosságban. A kormányzati kommunikáció éppen ezért lépten nyomon azt próbálja erősíteni, hogy ezek az oltóanyagok is megbízhatóak. 

Olyannyira, hogy maga Orbán Viktor is úgy nyilatkozott, hogy kifejezetten azt kérte, hogy őt a kínai vakcinával oltsák majd be.

Tegnap Bayer Zsoltot, a Fidesz egyik fő propagandisáját oltották be kínai vakcinával, amiről aztán a kormánypárti sajtó hírt is adott, további bizalmat növelve így a Sinopharm felé. 

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.