Fülöp herceget eddig csak Károly herceg látogathatta meg a kórházban

Fehér Buda 2021-02-22 15:25:22
A 99 éves edinburgh-i herceg már hatodik napja nem mehet haza.

Fülöp herceget már hatodik napja kezelik a londoni VII. Edward király kórházban. Az edinburgh-i herceget múlt kedden vitték kórházba, miután hirtelen rosszul lett. A hivatalos kommunikáció szerint azóta Fülöp már jobban érzi magát, a kedve is visszatért, és csak elővigyázatosságból tartják bent az intézményben. A hírek hallatán sokan arra gondoltak, hogy a herceg elkaphatta a koronavírust, amit később ugyan cáfoltak, de azt nem osztotta meg a Buckingham Palota, hogy pontosan milyen betegséggel kezelik II. Erzsébet férjét.

A herceget eddig csak a legidősebb fia, Károly herceg látohathatta meg, aki 200 mérföldet utazott azért, hogy beszélhessen az édesapjával, írja a Metro. A trónörököst a látogatása után több paparazzi is elkapta, akik azt mondják, Károlynak láthatóan könnyes volt a szeme, amikor beült a kocsijába.

Fülöp herceget a héten még a kórházban tartják, hogy kitudja magát pihenni, de az is elképzelhető, hogy hosszabb ideig az intézménbyen maradhat. Az uralkodókhoz közel állók szerint Károly herceg azért látogatta meg az édesapját, hogy az unokájáról, Harry hercegről beszéljenek, akit a múlt héten minden királyi szerepétől megfosztottak, miután bejelentette, hogy nem tér vissza az Egyesült Királyságba.

A koronavírus-járvány miatt egyébként az angol kórházakban is beszüntették a látogatást, csak indokolt esetekben engedik be a hozzátartozókat. Azt azonban nem tudni, hogy  Fülöp herceget azért látogathatta-e meg a fia, mert rossz az egészségügyi helyzete, vagy azért, mert az uralkodó család belső viszályait nyomós indoknak találhatják a kórházban.

Szólj hozzá!

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott. 

Pintér Bence: “Külön köszöntöm – az előre látható, jól megérdemelt, hatalmas választási vereség után – a Fidesz győri önkormányzati képviselőit”

Éles hangú beszéddel nyitotta meg a közgyűlést a polgármester, aki újra elmondta: a közgyűlés felosztása az egyetlen járható út. 

A Győr+ nem tájékoztatta a tulajdonos Győr-Szol Zrt-t, hogy ma már nem jelenik meg az ingyenes újság

Sárkány Pétert kérdeztük a kialakult helyzetről. Tóth Rebeka vezérigazgatót is kerestük, de őt sem mi, sem a Győr-Szol nem érte utol. 

Hatékony védelem az automatizált biztonsági rendszerek segítségével

A modern internetes világban, ahol a fenyegetések száma és összetettsége folyamatosan növekszik, a vállalatok számára létfontosságú a megfelelő kiberbiztonsági stratégiák alkalmazása.

Hogyan óvhatjuk meg a szemkörnyéki bőrt?

A szem körüli bőr rendkívül vékony, épp ezért különösen érzékeny a külső hatásokra.

Az ügyészségi nyomozás még véget sem ért, de a Vas Népe már megírta, hogy nem igaz, hogy valakit munka nélkül fizettek a Sárvári Gyógyfürdőben

A megyei napilap korábban egy sort sem írt arról a mutyiról, ami az országos média figyelmét is felkeltette.

A hőfok szerepe a hidraulika rendszerek hatékonyságában

Gondolta volna, hogy mennyire fontos szerepet játszik a hőszabályozás a hidraulikus rendszerek működésében? Az ilyen rendszerek, különösen teherautókban és munkagépekben, jelentős mennyiségű hőt termelnek működés közben.

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.