Montenegrói és koreai beállót igazol a Győri Audi ETO KC

Vágvölgyi Bálint 2021-01-22 19:57:48
Ezzel szinte teljes a Győr kerete a következő szezonra.

Jelena Despotovic és Ju Unhi személyében montenegrói és dél-koreai válogatott kézilabdázót igazol idén nyáron a Győri Audi ETO KC női csapata.

A Bajnokok Ligájában, a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő klub honlapjának pénteki tájékoztatása szerint az irányítóként is bevethető dél-koreai jobbátlövő, valamint az Európa-bajnok montenegrói balátlövő szerződése is két évre szól. Előbbi Puszanból, utóbbi pedig a Debrecen csapatától érkezik Győrbe idén nyáron.

Ezzel szinte teljes a Győr kerete a következő szezonra, amelyre a klubvezetés 17 felnőtt játékosból álló csapatot alakított ki.

"Az elmúlt évekhez hasonló elvek alapján alakítottuk ki a keretet, hogy alkalmas legyen a legnagyobb célok elérésére is"

- mondta Bartha Csaba klubelnök.

A sportvezető hozzátette, Ju Unhi már régebben is a látókörükben volt, figyelték a játékát és a fejlődését az elmúlt világversenyeken. A 30 éves dél-koreai kézilabdázó - aki részt vett a 2012-es, londoni és a 2016-os, Rio de Janeiró-i olimpián - már szerepelt Európában a francia Paris 92 együttesében.

"Jelena Despotovic jól ismeri a hazai viszonyokat, és mi is jól ismerjük őt, hiszen évek óta Debrecenben kézilabdázik. Személyében egy jó munkabírású, elszánt, sokoldalú játékossal erősödünk, ráadásul ha a szükség úgy hozza, a belső posztok mindegyikén bevethető"

- magyarázta Bartha.

A balátlövő hazája válogatottjával 2012-ben Európa-bajnokságot, a Buducnost Podgorica csapatával pedig 2015-ben Bajnokok Ligáját nyert.

A Magyar Kézilabda Szövetség jövő évadra szóló tervezete alapján az ifjúsági korosztályban 2003-2004-ben született sportolók versenyezhetnek. Ez alapján azok az 1999-es, 2000-es és 2001-es születésű játékosok, akik jelenleg kölcsönben szerepelnek más csapatokban, várhatóan végleg eligazolnak majd Győrből, több 2002-es korosztályú kézilabdázót pedig kölcsönadnak első osztályú egyesületekhez.

Január 5-én hozták nyilvánosságra, hogy Danyi Gábor vezetőedző idén nyáron távozik az ETO-tól, és nyártól a Siófok KC szakmai munkáját irányítja. Utódja minden bizonnyal a spanyol Ambros Martín lesz, aki 2012 és 2018 között a Győr vezetőedzőjeként négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig egyaránt ötször.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.