696 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma

Nagy Donát 2021-01-12 09:08:00
Újabb 128 beteg hunyt el.

696 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 344 352 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma - írja a koronvirus.gov.hu.

Elhunyt 128 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 10 853 főre emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 209 852 fő, az aktív fertőzöttek száma 123 647 főre csökkent.  5 005 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 356-an vannak lélegeztetőgépen.  Magyarország eddig minden hazánkba érkezett vakcinát felhasznált, hétfő estig összesen már 78 579 fő kapott oltást, többségében egészségügyi dolgozók, valamint 6642 idősotthonban lakó és dolgozó.  Ma újabb vakcinaszállítmányok érkeznek, amelyek összesen közel  51 ezer ember oltását teszik lehetővé.

A most érkező oltóanyagokkal folytatódik az egészségügyi dolgozók, valamint az idősotthonok lakóinak és dolgozóinak oltása.  Az oltás ütemét, gyorsaságát a vakcinák érkezése határozza meg. A járvány lassítása és a kórházak teljesítőképessége érdekében továbbra is érvényben vannak az eddigi védelmi intézkedések és február 1-ig érvényben is maradnak.

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.