Zsóri Dániel vagy Lionel Messi? Ma kiderül, ki kapja a Puskás-díjat

Vágvölgyi Bálint 2019-09-23 17:28:00
Először van magyar jelölt a legszebb gólnak járó díj döntősei között.

Zsóri Dániel elképesztő nagy élménynek nevezte, hogy ott lehet az év góljáért járó Puskás-díjra jelöltek között a hétfő esti FIFA-gálán, Milánóban.

Az indulás előtt tartott reggeli doorstep sajtótájékoztatón a labdarúgó a közmédiának úgy fogalmazott, már az is nagyszerű, hogy a legjobb magyar játékosról elnevezett díjért első magyarként ott tud lenni az ünnepi eseményen, ha pedig megnyerné, az lenne a hab a tortán.

FIFA PUSKAS AWARD 2019 FINALIST: Daniel Zsori

Debrecen's Daniel Zsori is nominated for the 2019 Puskas Award for this amazing goal against Ferencvaros. Footage courtesy of Hungarian Football Federation + M4Sport. VOTE: https://www.fifa.com/the-best-fifa-football-awards/puskas-award/ MORE: https://www.youtube.com/playlist?list=PLCGIzmTE4d0iHeMGrVhV4ZXyr5y-XCi6-

Szöllősi György, a magyar futball és a Puskás-ügyek nagykövete arról beszélt, hogy az elmúlt évek tapasztalata alapján talán már nem is remélt pillanat a mostani.

"Hiszen nemcsak arról van szó, hogy a legnagyobb magyar futballistáról, Puskás Ferencről elnevezett Puskás-díjat tizenegyedik alkalommal adják majd át a FIFA-gálán, tehát ez a díj így is, úgy is mindenféleképpen magyar vonatkozású (...), hanem az idén különösen az, hiszen magyar jelölt is volt a legjobb tízben, és aztán a magyar szurkolóknak hála a legjobb háromban is ott van Zsóri Dániel különleges és különleges körülmények között született gólja" - utalt arra, hogy a 18 éves futballista - aki időközben a MOL Fehérvár FC-hez igazolt - a Debrecen színeiben február 16-án, a Ferencváros elleni hazai bajnoki találkozón a 81. percben csereként állt be élete első NB I-es mérkőzésére, majd a 93. percben, 15 méterről a kapu jobb alsó sarkába ollózott, megszerezve csapatának a győzelmet.

FIFA PUSKAS AWARD 2019 FINALIST: Lionel Messi

Barcelona's Lionel Messi is nominated for the 2019 Puskas Award for this amazing goal against Real Betis. Footage courtesy of Liga de Futbol Profesional. VOTE: https://www.fifa.com/the-best-fifa-football-awards/puskas-award/ MORE: https://www.youtube.com/playlist?list=PLCGIzmTE4d0iHeMGrVhV4ZXyr5y-XCi6-

A szurkolók közreműködését kiemelve Szöllősi György úgy fogalmazott, nem túlzás azt mondani, hogy "ebben a különleges pillanatban, ami a gólnak a pillanata volt, benne van a gólszerző zseniális mozdulatán túl az egész magyar futball". Mint utalt rá kellett hozzá, hogy edzője, Herczeg András bizalmat szavazzon neki, hogy az M4 Sport közvetítse a mérkőzést, mert most ezt a felvételt látják azok, akik a FIFA honlapján nézik a jelölteket világszerte. Megemlítette, hogy nagyváradi illetőségű fiatalemberről van szó, továbbá, hogy a hazai szövetség is benne van a jelölésben, mert a megfelelő időben jelezni kellett, hogy itt volt egy különleges találat.

"Zsóri Dániel a legfiatalabb Puskás-díjas lehet - emelte ki Szöllősi György. - Ebben a pillanatban nem tudjuk, ki nyeri a díjat, de önmagában az a tény, hogy leginkább egy Lionel Messi-Zsóri Dániel csata várható, önmagában is fantasztikus és eléggé különleges helyzet" - tette hozzá.

FIFA PUSKAS AWARD 2019 FINALIST: Juan Fernando Quintero

River Plate's Juan Fernando Quintero is nominated for the 2019 Puskas Award for this amazing goal against Racing Club. Footage courtesy of Superliga Argentina de Futbol. VOTE: https://www.fifa.com/the-best-fifa-football-awards/puskas-award/ MORE: https://www.youtube.com/playlist?list=PLCGIzmTE4d0iHeMGrVhV4ZXyr5y-XCi6-

Kérdésre válaszolva a fiatal futballista is úgy vélekedett, hogy bár mindhárom versenyben maradt gól nagyon szép, Messié és az övé közül kerülhet ki a győztes.

"Még most sem tudom felfogni, hogy azokkal a játékosokkal lehetek együtt, akikről kiskoromban néztem a videókat és akiktől eltanultam a cseleket vagy akár ezt a mozdulatot is" - folytatta.

Zsóri gólján kívül a kolumbiai Juan Fernando Quintero (River Plate) és az ötszörös aranylabdás argentin Lionel Messi (FC Barcelona) találata került be a képzeletbeli dobogósok körébe. Zsóri az első magyar a díj történetében, aki szerepelt a 10-es jelöltlistán. A listára két hétig lehetett szavazni, a három legtöbb voksot kapott gól közül legendás játékosokból álló zsűri választja majd ki a győztest, aki a milánói Scalában sorra kerülő ünnepségen veheti át az elismerést.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Alig 3 millió forint nyereséggel zárta a tavalyi évet a C.P. Portál Kft.

Miközben közel félmilliárd forint volt Varga Jenő, sárvári önkormányzati képviselő cégének a bevétele.

Újra Fröccsnapok lesznek a hétvégén Győrben 

Jön a nyár legpezsgőbb hétvégéje.

Remek rajt a Gyermek OB-n Győrben 

A városban tényleg úszóbajnokok születnek.

Gépjármű-kiskereskedelemre váltott Illés Károly vállalkozása

Továbbra is veszteséget termel a szombathelyi önkormányzati képviselő Kft.-je.

Betörtek a szombathelyi Ferences templomba

Egyelőre nem tudni, mit vittek el.

18 új kukásautó állt munkába Győrben

Végre saját lábra állhat a hulladékszállítás.

Ausztriába szökött egy sárvári, elítélt férfi

Az ítélet szerint nem hagyhatta volna el Vas megye területét.

Orbán Viktor a Facebook-on toborozza a harcosokat

A miniszterelnök kiküldte a digitális behívót, egyre alacsonyabban van a léc.

Változnak a rendelési idők Győrben

Ne megszokásból menjünk orvoshoz.

204 centis, angol centert igazolt a Falco

Jubrile Belo, a francia élvonalból érkezik.

Lemond a Momentum elnöki posztjáról Tompos Márton

A távozó elnök Rózsa Andrást, Zugló polgármesterét kérte fel a politikai közösség új elnökének.

Zsebe Ferenc a körmendi kosárlabda klub ügyvezetője

Július 1-től, 5 évre nevezték ki a kosárlabda legendát.