Zsebe Ferenc: Nem ezt érdemeltem volna 

Farkas Bazsi 2020-11-15 16:38:00
A körmendi kosárlabda ikonja 2 éve nem jár ki a meccsekre.

A Magyar Nemzetnek adott interjút Zsebe Ferenc, a körmendi kosárlabda halhatatlanja, jelenlegi önkormányzati képviselő.

- Két éve nem vagyok képben a csapatról, azóta nem járok mérkőzésekre. Olyan személyi konfliktusok történtek, amelyekből azt vonhattam le, hogy nincs rám szükség, és ezért nem vagyok tisztában a csapat életével - kezdte ezzel Zsebe, aki arról is beszélt, hogy 2012-ben azért lett tulajdonosa a kosárlabda csapatot működtető cégnek, mert a korábbi tulajdonos 3 év alatt tetemes tartozást halmozott fel. 

A játékosok ekkor hitelre felvett pénzből kapták meg a több hónapja elmaradt járandóságukat 2016 karácsonya előtt, aminek Zsebe pizzériája volt a fedezete. A hitelt nem sikerült törleszteni, aminek az lett a vége, hogy a pizzériára jelzálog került.

Zsebe Ferenc 2019 szeptemberében, képviselő-jelölti bemutatkozásán

Fotó: Vágvölgyi Bálint,

Tizen­nyolcmilliós kölcsönt kellett tisztázni, ami idővel az árfolyamváltozásokkal felment harmincmilliór forintra

Zsebe végül maga szedtem össze a tartozás kifizetésére a pénzt klubnak, hogy az életben maradhasson, majd 2017-ben azt mondta, addig marad a klub élén, amíg le nem kerül a széljegyzet a pizzéria tulajdoni lapjáról. Ez 2018 júliusában megtörtént, Zsebe aznap lemondott.

- Úgy érzem, amennyit tettem a kosárlabdáért a városban, nem azt érdemeltem volna, ami a 2017–18-ban zárult idényben történt. Anélkül, hogy elmerülnénk a részletekben, Bebes István polgármesterrel, aki az említett első bajnokcsapatban a játékostársam volt, megromlott a viszonyunk, és úgy döntöttem, inkább kivonulok a sportágból, a tüske pedig még mindig bennem van - mondta el Zsebe.

A kosaras legenda beszélt arról is, hogy a sportolást súlyemeléssel kezdte, igaz nem sokáig, mindössze két hétig volt a sportágban. Aztán jött az asztalitenisz, volt kézilabdakapus, majd nyolcadikos volt, amikor kipróbálta a kosárlabdát. Tizennégy évesen, 1979-ben lett igazolt sportoló.

Zsebe a körmendi kosárlabda csapattal három bajnoki aranyérmet nyert. Kettőt játékosként, egyet pedig vezetőedzőként. 

Szólj hozzá!

Lélegezz tudatosan!

Elgondolkodtál már azon, hogy figyelsz-e a légzésedre egy kimerítő edzés közben?

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.