Zöldségenként 10 nap elzárást kapott egy paprikatolvaj

Farkas Bazsi 2020-09-21 11:02:03
7 paprikát zsákmányolt, most 70 napig lesz hűvösön.

A Kaposvári Járási Ügyészség lopás vétségének kísérlete miatt gyorsított eljárásban, az elkövetéstől számított 72 órán belül, őrizetbe vétele alatt állította bíróság elé múlt héten azt az 52 éves férfit, aki számos korábbi bűncselekménye után ismét lopott Kaposváron.

Az erősen ittas állapotban lévő, legutóbbi börtönbüntetéséből alig 5 hónapja szabadult vádlott 2020 szeptemberében az esti órákban Kaposváron, a Cseri városrész egyik vízelvezető árkában aludt, amikor az ott lakók felkeltették. A vádlott ekkor elhatározta, hogy üres kézzel nem hagyja el a környéket, ezért bemászott az egyik ház kertjébe, ahol

leszedett 7 darab paprikát és azt egy lomtalanítás során szerzett párnahuzatba rejtette.

A vádlottat korábban magához térítő, figyelmes szomszédok azonban látták, ahogy bemászik a sértett kertjébe, ezért értesítették a rendőrséget, majd a veteményesben rejtőző férfit visszatartották. A kaposvári nyomozók a férfit a helyszínen elfogták és őrizetbe vették.

A Kaposvári Járásbíróság a 2020. szeptember 18-án megtartott tárgyaláson a korábbi vagyon elleni bűncselekményei miatt többszörös és egyben különös visszaesőnek minősülő férfit az ügyészi váddal egyezően mondta ki bűnösnek, és vele szemben 70 nap elzárást szabott ki. Az ítéletet az ügyészség tudomásul vette, míg a védelem enyhítésért fellebbezett - tájékoztatott az ügyészség.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.