Zárolt számlái miatt tartozhat Czeglédy Csaba cége az államkasszának

Farkas Bazsi 2018-11-27 08:55:00
A kormánymédia máris a legnagyobb adósok szégyenlistáján emlegeti.

Ugyan a NAV, már október közepén nyilvánosságra hozta a harmadik negyedév legnagyobb adótartozásával rendelkező cégeinek és magánszemélyeinek a listáját, a média mégis csak most szúrta ki, hogy Czeglédy Csaba cége, a Human Operator Zrt. is felkerült a 180 napja több, mint 100 millió forinttal az állakasszának tartozó cégek listájára. 

A NAV egyébként több névsort is készített. A jelentős összegű adóhiánnyal érintett adózók listája pontos összegekkel mutatja meg, hogy a harmadik negyedév adatai alapján kik azok, akik a legtöbb pénzzel tartoznak az államnak. Erre a listára 93 adózó került fel, ezek közül 49 cég és 44 magánszemély. Az adósok összesen 13,4 milliárd forintot nem fizettek be a közösbe. (Csak viszonyításképpen, a szombathelyi Haladás Sportkomplexum 15,6 milliárdból épült fel.) Igaz, ehhez további 14,4 milliárdnyi bírság, késedelmi kamat és más egyéb adó módjára behajtható jogkövetkezmény társul. 


Ezt a listát egy Budapestre bejegyzett cég vezeti, a Rolling Visual System Kft., ami csak egymaga 1,4 milliárd forinttal tartozik Állam bácsinak. 

Ahogy már a cikk elején is jelezte, Czeglédy cége is felbukkant a NAV listáján. A Human Operator Zrt nem ezen, hanem egy másik listán szerepel. Ez azoknak 100 millió forintot meghaladó gazdasági társaságok adóslistája, amelyek 180 napot meghaladva nem egyenlítették ki tartozásukat. Ezen a listán a tartozás összege nem szerepel, így nem lehet tudni, hogy mennyi pénzt kellene megfizetnie a Human-nak. 

Csak emlékeztetőül: Czeglédyt 2017 júniusában tartóztatták le. A cég bankszámláit június 15-én, a letartóztatás napján zárolta a NAV. Így bár a politikus későbbi nyilatkozatai alapján pénz volt rajtuk, a munkabérek egy részét nem tudták elutalni. Valószínű, hogy a NAV tartozás is abból adódik, hogy a bankszámlák zárolva vannak. A kormányhoz közel álló média azonban már Czeglédy nevével adja el a hírt, hogy a szombathelyi politikus cége is rajta van a legnagyobb adósok listáján.


Más, országosan ismert név is felkerült erre a listára. Ott vannak például a Matyi Dezső cégei. Ezek közül a legismertebb a bedőlt Alexandra könyvesbolt hálózatot működtető Alexandra Consulting Kft., de a cégcsoport többi tagja is a listán van, így a Pécsi Direkt Kft., a Könyvbazár Kft., a Rainbow Üzletlánc Kft., a D+T Vagyonhasznosító Kft. és a Matias-Borászat Kft.

Pókember is eladósodott. Pontosabban az a cég, ami a 90-es évek legtöbb magyarul megjelent képregényét kiadta. Az Adoc-Semic Kft. felszámolása 2011 júniusa óta tart, tartozásai pedig meghaladták az egymilliárd forintot.

Az adós magánszemélyek listáján Kozsó, Broker Marcsi, de Portik Tamás is megtalálható. Velük kapcsolatban pontos összegeket nem lehet tudni. 
 

Szólj hozzá!

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka. 

Állami kitüntetést vehetett át Benke Éva

Az egykori szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola docense magas színvonalú munkáját ismerték el.

Kiszínezhető tornazsákot és tanszercsomagot kapnak az elsősök Győrben

A város idén saját költségvetéséből 8 millió forintot különített el erre a célra.

Egyedi matricakészítés prémiumminőségben

Egy gondosan megtervezett és kiváló minőségben elkészített matrica nem pusztán információt nyújt, hanem egyedi márkaélményt is kínál.

Magyar Arany Érdemkereszttel tüntették ki Ágh Ernőt

Szent Kvirin emlékének ápolásában vállalt szerepe miatt részesül elismerésben a szombathelyi önkormányzati képviselő.

Szombaton Szombathelyre érkezhet Magyar Péter

Az biztos, hogy Vas megyét célozza meg.

Ritka égi jelenség lesz megfigyelhető szerda hajnalban

Három bolygó, a Hold és több fényes csillag, valamint csillaghalmaz kerül közel egymáshoz augusztus 20-án hajnalban.

50 millió forintba kerülne Ondódra egy új ravatalozó, ennyi pénze azonban egész évre nincs a falunak

A veszélyessé vált épületet a hétvégén társadalmi munkában bontják el. A téglákat lepucolják és az iskolában hasznosítják újra.

Lemondott Vígh Ferenc a Haladás vezetőedzői posztjáról

Az új szakmai stáb kialakításáig a csapat edzéseit Simon Ádám sportigazgató, szakmai vezető irányítja.

Vállon szúrta a kalauzt egy férfi Győrben, mert leszállította a vonatról

Nem volt jegye, balhézott, majd elővett egy éles tárgyat és szúrt. 

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.