Záporesőkkel búcsúzik a hétvége

Fehér Buda 2020-04-19 06:59:00
A Dunántúlon zivatarok is lehetnek.
Vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé várható eső, zápor, főként a Dunántúlon és a középső országrészben néhol zivatar. Délután északkelet felől egyre nagyobb területen eláll az eső, késő délután északon a felhőzetcsökkenés is elkezdődik. Az északi, északkeleti szél napközben többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik, zivatarban viharossá fokozódik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 14 és 20 fok között alakul, de délnyugaton még 20, 26 fok valószínű. Késő estére 8, 15 fok közé hűl le a levegő. A zivatarok kialakulása miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat riasztást is adott ki, Vas és Győr-Moson-Sopron megyékben még jég is eshet.
 
Hétfőn mindenütt csökken a felhőzet, de délnyugaton még reggel is lesznek felhős tájak, eső, zápor is csak ott fordulhat elő. Az északkeleti szél időnként megélénkül, főként az Alföldön néhol meg is erősödik. A legalacsonyabb éjszaki hőmérséklet többnyire 2 és 8 fok között alakul, de északon a szélvédett helyeken -1, +2 fok is lehet.
 
Kedden a sok napsütés mellett csak kevés gomolyfelhő lesz az égen, csapadék nem várható. Az északkeleti, keleti szelet többfelé erős lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -1 és +5 fok között valószínű, de az északi völgyekben és az Alpokalja fagyzugosabb részein ennél hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között várható.
 
Szerdán gyengén felhős, napos, száraz idő várható. Az északkeleti szelet élénk, főként északkeleten erős lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1 és 6 fok között valószínű, de a fagyzugokban 2-3 fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 13 és 17 fok között várható.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.