Volt ügyvédje azt állítja, Donald Trump hazudott az amerikaiaknak

Vágvölgyi Bálint 2019-02-27 19:41:00
Michael Cohen emellett rasszistának és csalónak nevezte az amerikai elnököt.

Donald Trump hazudott az amerikaiaknak - állította Michael Cohen, az amerikai elnök volt ügyvédje a képviselőház egyik bizottságának szerdai meghallgatásán, amelyet élőben közvetítettek a nagy amerikai televíziós társaságok.

Cohen elismerte, hogy korábban hazudott a kongresszusnak azért, hogy - mint állította - "védje Donald Trumpot". A volt ügyvéd, akit - ügyvédi engedélyét visszavonva - kedden kizártak az amerikai ügyvédi kamarából - "rasszistának" és "csalónak" nevezte az amerikai elnököt, úgy vélte, hogy körbeudvarolja a fehér fajgyűlölőket és külföldi országokat "koszfészeknek" nevez. "A magánbeszélgetéseiben még ennél is rosszabb" - tette hozzá.

Michael Cohen felidézte egy Trumppal folytatott állítólagos beszélgetését. "Egyszer azt kérdezte tőlem, fel tudok-e idézni egyetlen országot, amelyet fekete politikus irányít és nem koszfészek. Ez akkor történt, amikor Barack Obama volt az Egyesült Államok elnöke" - olvasta fel a történetet a volt ügyvéd.

Előre elkészített és a meghallgatás elején felolvasott nyilatkozatában Cohen a többi között azt hangoztatta, hogy Trump régi barátja és volt tanácsadója, Roger Stone kapcsolatban állt a WikiLeaks nevű kiszivárogtató portál alapítójával, így Donald Trump már előre tudott arról, hogy nyilvánosságra hoznak Hillary Clinton demokrata párti elnökjelöltre nézve hátrányos információkat és elektronikus leveleket.

Julian Assange, a WikiLeaks alapítója és működtetője telefonon közölte Stone-nal, hogy néhány napokon belül tömegesen nyilvánosságra hoznak e-maileket, amelyek kárt okoznak Hillary Clintonnak. A Fehér Házból bonyolított telefonbeszélgetésnél jelen volt Donald Trump elnök is, aki kihangosítva hallgatta, mit mond Assange - állította Michael Cohen.

Az amerikai sajtóban korábban Trump "mindeneseként" emlegetett ex-ügyvéd a többi között azt is állította, hogy Trump a 2016-os elnökválasztási folyamat idején is tárgyalt oroszokkal egy Moszkvában felépítendő Trump-toronyról.

"Nem tudom, hogy Trump összejátszott-e oroszokkal, de élek a gyanúperrel" - szögezte le. Később hozzátette: "hazudtam, de nem vagyok hazug, rossz dolgokat csináltam, de nem vagyok rossz ember". Hangsúlyozta azt is, hogy nem kért és nem is fogadna el kegyelmet Trump elnöktől. Trumpot olyan embernek nevezte, aki szerinte azért indult az elnökválasztáson, hogy "a saját márkanevét tegye naggyá és nem az országot".

A Vietnamban tárgyaló amerikai elnök Twitter-bejegyzésben reagált. "Hazudik, hogy elérje a börtönbüntetése csökkentését" - írta Trump, utalva arra, hogy az 52 éves Michel Cohent adó-, és banki csalásokért, az oroszokkal történt esetleges összejátszás ügyében vizsgálódó kongresszus félrevezetéséért több mint három évig tartó börtönbüntetésre ítéltek.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.