Visszaválthatók lesznek a műanyag üdítősflakonok

Nagy Donát 2020-11-25 18:05:48
Az ingyenes szelektív gyűjtőket alig használják a fogyasztók, talán egy kis pénzvisszafizetés segíteni fog.

A kormány kedd éjjel benyújtott hulladékügyi módosítócsomagjának részeként bevezetésre kerülne az italcsomagolások visszaváltási rendszere Magyarországon - írta meg a Telex.

A szabályozást az EU kényszeríti ránk, ugyanis a körforgásos gazdasági irányelvének érvényesítése ezt szükségessé teszi. Az indoklás szerint az egyszer használatos műanyagterméknek minősülő italpalackok az egyik leggyakrabban előforduló tengeri hulladékelemek az unió tengerpartjain, mivel az elkülönített gyűjtőrendszerek nem hatékonyak, az emberek egyszerűen nem használják őket.

Fotó: Pixabay

A cikk szerint a törvényjavaslat valóban segítheti a falonszemét mérséklését.

A visszaváltási díjakat kormányrendeletben fogják meghatározni. A Greenpeace üdvözölte az előrelépést, ugyanakkor felhívták a figyelmet, hogy önmagában nem elég a visszaváltás lehetővé tétele; a zöldszervezet szerint - a lakosság véleményével összhangban - a kötelező újrahasználatot, újratöltést is elő kellene írni, mert valódi megoldást ez jelent a pazarló és környezetszennyező eldobható kultúrával szemben.

Szólj hozzá!

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.

A megfelelő munkaruha életeket menthet!

A hírekben számtalanszor olvashatunk olyan munkahelyi balesetekről, amelyek könnyedén megelőzhetőek lettek volna, ha a munkavállaló a megfelelő munkaruházatot viseli, illetve ha a munkáltató valóban komolyan veszi a munkavédelmi előírásokat.

Állandó traffipaxot kap a győri Széchenyi híd

Még idén megvalósul a közlekedésbiztonsági beruházás.