Videó: méteres jég és hirtelen jött árhullám mosta el Madridot

Fehér Buda 2019-08-28 08:19:00
Derékig gázolnak az emberek a jégben.

Folyókká változtak Madrid utcái, miután egy hatalmas jégeső verte szét a spanyol fővárost, írja a Guardian. Madrid egyik kerületét, az Arganda del Rey-t különösen csúnyán elverte a vihar, az utcákon akkora víztömeg hömpölygött, hogy az még az álló kocsikat is elmosta. Az eső elállta után azonban még nem állhatott helyre az élet, hiszen a jégeső maradványai méteres akadályokkal torlaszolta el az utakat.

Piles of hail, flash floods and a tornado hits Spain

The streets of Madrid have been turned into rivers as flash-flooding and hail inundate Spain's capital. One of the worst affected neighbourhoods was Arganda del Rey where cars were washed away in the torrents of water while huge piles of hail built up along some streets.

A spanyol hírlapok szerint a madridi metró több megállóját is elöntötte a hirtelen lezúduló víztömeg, és több országutat is le kellett zárni az apokaliptikus időjárás miatt. De nem csak Madrid járt ilyen rosszul, a fővárostól nagyjából 500 kilométerre található Campillost egy tornádó marcangolta szét.

Un tornado cerca de Campillos

Un tornado pasa cerca del municipio de Campillos, en la provincia de Málaga. Más información: https://www.malagahoy.es/provincia/tornado-campillos-tiempo-malaga_0_1385861814.html Vídeo de Diego Lozano.

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.