Videó: félmillió kagyló főtt meg Új-Zéland partjainál a globális felmelegedés miatt

ugytudjuk.hu 2020-02-21 10:41:00
A szakértők szerint hozzá kell szokni az ilyen látványhoz.

Sokkoló videó látott napvilágot az Új-Zélandi tengerpartokról, írja a Metro. A néhány perces felvételen az látszik, hogy egy férfi halott kagylókban gázol, miközben maga sem fogja fel a látványt:

A kagylók többnyire a tengerparti sziklákhoz rögzítik magukat, ám most Új-Zéland egyik partján több mint félmillió elpusztult példány hever. A szakértők szerint egyszerű a magyarázata van a jelenségnek,

a kagylók az emelkedő hőmérséklet miatt szó szerint megfőttek a parton.

Dr Andrew Jeffs, az aucklandi egyetem egyik tengerbiológusa azt mondja, hogy a szívszaggató látványhoz hozzátett, hogy Új-Zélandon jelenleg meglepően magas a hőmérséklet. Ez a napközbeni apállyal párosodva katasztrofális eredményhez vezetett.

Egy másik professzor, Chris Battershill, aki a Waikato Egyetemen tanít, azt mondja, az elmúlt években több hasonló esettel is találkozott. Szerinte is a hihetetlen meleg időjárás, és az alacsony vízállás kettőse vezet ilyen természeti katasztrófákhoz. Battershill azt mondja, hogy az erős napsütés és a relatíve nyugodt víz túlzott hőterhelésnek teszi ki a vízi élővilágot, miközben az alacsony vízállás miatt a vízben található oxigén is lecsökken. Emiatt már több kagylófajtánál is tapasztaltak hasonló tömeges kipusztulást.  

A szakértők tehát egyetértenek abban, hogy ez már egyértelműen a globális felmelegedés egyik hatása, és azt javasolják, hogy készüljünk fel még több ilyen látványra, hiszen a Föld hőmérséklete egyre magasabbra emelkedik.

Szólj hozzá!

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.