Darázsfészekbe nyúltak hétfőn a városvezetők azon a lakossági fórumon, amit utólag, a csapadékvíz elvezető rendszer (magyarul csatorna) építése miatt hívtak össze.
A lakók trehány munkáról, hozzá nem értésről panaszkodtak, no meg arra, hogy miért utólag lett összehívva a lakossági fórum, miért nem a munka megkezdése előtt hívták össze a lakógyűlést.
Tegnap esett eső Szombathelyen. A csapadékvíz elvezető pedig vizsgázott, de nem igazán jól. Mutatom is fotókon az Áchim András utca ma reggeli állapotáról.
A csatorna fala omlani kezdett, a hídfejek kidőltek, a bejárókon bokáig áll a sár.
Molnár Miklós (Pro Savaria) alpolgármester megkeresésünkre azt mondta, hogy máris itt a bizonyíték arra, hogy silány minőségű munkát végzett a kivitelező, egyúttal felszólítja a polgármestert, hogy azonnal állítsa le a munkát és állítsa fel azt a három tagú bizottságot, amelynek tagja egy város szakember, a kivitelező egy delegáltja és a műszaki ellenőr és, amelyik házanként járja végig a területet és egyeztet a lakókkal az igényekkel kapcsolatban.
A hétfői lakossági fórumon a lakók szerették volna megtudni, hogy kik a közbeszerzést elnyert A-Híd Zrt. alvállalkozói, ám a fővállalkozó üzleti titokra hivatkozva megtagadta a választ.
Szólj hozzá!
Ez van, ha plusz 4 milliárd forintot nyel le az állam a városi büdzséből.
Az idei év sokak számára hoz változást a szexualitás terén, legyen szó párkapcsolatról vagy a szingli lét örömeiről.
A háztulajdonos azt akarta ellenőrizni, hogy kiköltöztek-e a bérlők.
Várjuk!
Az Orbán Viktor által beharangozott gazdasági repülőrajt, a Rákosrendező körüli Benny Hill Show, a meggyilkolt japán nő ügye, és a guruló kenőpénzek tematizálták a Kormányinfó kérdéseit
A Pintér Bence polgármester úgy látja, hogy az önkormányzati bérlakások ügyében sokat tudna tanulni a város a bécsi és más osztrák példákból.
Akinek saját autója van, annak már óhatatlanul kellett foglalkoznia a gumiabroncsokkal.
Majd újra autóba ült és az árokba hajtott.
2025 szeptember elején ismét Győrre figyel a sportvilág, hiszen a város negyedszer ad otthont a maratoni kajak-kenu világbajnokságnak.
Szabó Barna azt írta, folytatódnak a tárgyalások.
Folyik az önkormányzati tulajdonba vétel előkészülete. A polgármester szerint ha végbemegy a folyamat, az áldás és gond is lesz egyben.
Levelet küldtek a minisztériumnak.
A köztársasági elnök a Wagner Étteremben találkozott Nyugat-Pannónia világi és egyházi képviselőivel.
Több jármű kulcsát is magához vette, majd az egyikkel elhajtott.