Végre rendeződik az egyik legnehezebben navigálható sárvári utca forgalma

ugytudjuk.hu 2020-03-05 16:39:00
Jelenlegi állapotában hajmeresztő benne közlekedni.

Változik a forgalom a sárvári Várkerület utcában. Az Önkormányzati Hivatalnak és a Járásbíróságnak is otthont adó utcára rá is fér egy kis szeretet, a jelenlegi állapotában ugyanis eléggé hajmeresztő élmény autóval közlekedni rajta. Az utca eléggé szűkös, az egyik oldalát szinte mindig parkoló autók foglalják el, így olyan, mintha két sávot tuszkoltak volna bele egy egyirányú utcába.

A város önkormányzata azonban most több tájékoztatót is kihelyezett az utcákban, ezeken az áll, hogy

2020. április elsejétől megszűnik a kétirányú forgalom az utcában.

Helyette egyirányúsítják a Várkerület utca Nádasdy Ferenc utcától a Malom utcáig terjedő szakaszát. Tehát ezt a részt:

A tájékoztatóból kiderül, hogy az Önkormányzat a Sárvári Rendőrkapitánysággal is egyeztetett a döntésről. A kötelező haladási irány a Nádasdy utcától a Malom utca felé fog haladni, tehát április elsejétől nem lehet majd a Malom utca irányából megközelíteni az útszakaszt. Az Önkormányzat és az Okmányiroda előtti rész viszont a Nádasdy utcáig továbbra is kétirányú marad, tehát nem kell akkora kerülőt tennie annak, aki itt akarja majd letenni az autóját. 

A tájékoztatóban még hozzáteszik, hogy az utca a reggeli és a délutáni csúcsforgalomban jelent különös kihívást a sofőrök számára, ami érthető, hiszen itt található a Vármelléki Óvoda, valamint több háziorvos rendelője is. 

Szólj hozzá!

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.